Reklama

Umowa zamiast gratisu. Uwaga na oszustów!

Opublikowano:
Autor:

Umowa zamiast gratisu. Uwaga na oszustów! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 80 letni bełchatowianin otrzymał zaproszenie na pokaz, gdzie gwarantowany był upominek za uczestnictwo. Zamiast gratisu mieszkaniec otrzymał do podpisu umowę sprzedaży ratalnej na kwotę kilku tysięcy złotych. Sprawa trafiła już na policję.

W środę, 28 sierpnia na bełchatowską komendę zgłosiła się kobieta, jak się okazało była to córka 80 latka, która złożyła zawiadomienie o przestępstwie.

-Kobieta zeznała, że jej ociec otrzymał telefoniczne zaproszenie po odbiór nagrody do jednego z lokali w Bełchatowie. Senior, nikomu nic nie mówiąc, zgłosił się w ustalone miejsce. Tam, nieświadomie podpisał umowę kupna myśląc, że kwituje odbiór nagrody. Kiedy 80-latek dopełnił formalności, do domu odwiozła go taksówka, a kierowca wniósł do domu paczki z nowym zakupem – czytamy na stronie bełchatowskiej policji.

Sytuacja zaalarmowała córkę, która początkowo chciała załatwić sprawę polubownie, w tym celu udała się do lokalu. Na miejscu jednak nikt nie chciał jej pomóc, sprawę postanowiła więc zgłosić na policję.

Policja apeluje, o ostrożność przy zawieraniu umów i prosi, by wszelkie podejrzane sytuacje zgłaszać funkcjonariuszom.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE