Reklama

Uderzyła w audi, potrąciła rowerzystę na chodniku i uciekła. Miała ponad 3 promile

Opublikowano:
Autor:

Uderzyła w audi, potrąciła rowerzystę na chodniku i uciekła. Miała ponad 3 promile - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 59-letnia kobieta jadąc seatem uderzyła w audi, po czym bez zatrzymywanie pojechała dalej. Chwilę później potrąciła rowerzystę, również uciekając z miejsca zdarzenia. Sprawczyni odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W czwartek, 21 marca, przed 17:00, dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Drużbice Kolonia. Na miejscu funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia.

- Zgłaszający podał, że kiedy zatrzymał się swoim audi na skrzyżowaniu, kierująca seatem w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo, uderzyła w tył jego auta i odjechała. Pokrzywdzony pojechał za sprawczynią kolizji drogowej. Zobaczył wówczas, że kierująca seatem tym razem wjechała na chodnik i potrąciła rowerzystę. 23-latek kiedy upewnił się, że mężczyzna nie potrzebuje pomocy, pojechał za kierującą seatem i poinformował policję - informuje Iwona Kaszewska, rzecznik KPP Bełchatów.

Kierująca zatrzymała się dopiero wówczas, gdy dojechała do celu..na teren jednej z posesji w gminie Drużbice. Funkcjonariusze na miejscu zauważyli seata zgodnego z opisem udzielonym przez 23-latka.

- Okazało się, że 59-letnia właścicielka pojazdu miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Tłumaczyła, że odjechała z miejsca zdarzeń ponieważ przypuszczała, że jest nietrzeźwa i obawiała się konsekwencji - wyjaśnia Kaszewska.

Kobieta usłyszy policyjne zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE