Reklama

Reklama

Uczniowie pomagają w odbudowie nagrobków

Opublikowano: pon, 23 paź 2017 08:57
Autor:

Uczniowie pomagają w odbudowie nagrobków - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uczniowie klas budowlanych z Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie kontynuują akcję pomocy w ramach Cekapowskich Brygad Remontowych. Obecnie przygotowują piętnaście drewnianych obudów mogił osób bezdomnych, które pochowane są na bełchatowskim cmentarzu.

Reklama

- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie zwrócił się do nas z zapytaniem o możliwość wykonania drewnianych, niskich ogrodzeń, którymi można by okalać mogiły ziemne osób bezdomnych – mówi Andrzej Jędrzejczyk, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie i dodaje: - Oczywiście pozytywnie odpowiedzieliśmy na tę prośbę, uczniowie w ramach zajęć praktycznych z fragmentów palet wykonują obudowy, które przed pierwszym listopada zamontujemy wokół mogił. Oprócz ćwiczeń praktycznych, uwrażliwiamy młodzież na potrzeby innych i uczymy empatii.

Historia cekapowskich brygad remontowych zaczęła się od spontanicznej akcji przebudowy chodnika dojazdowego niepełnosprawnemu bełchatowianinowi, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego dyrekcja CKP wyszła naprzeciw potrzebom osób w podobnej sytuacji. Cekapowskie Brygady Remontowe mają na koncie już wiele podobnych zadań. Uczniowie remontowali m.in. salę gimnastyczną i pokoje w domu dziecka, naprawiali taras i kładli płytki w szkole, malowali korytarze w Komendzie Policji, budowali świetlicę spotkań dla działkowców.

- Pomysł brygad i pracy w „terenie” okazał się trafiony, co pokazały egzaminy kwalifikacyjne, które uczniowie klas budowlanych zdali w stu procentach – mówi Andrzej Jędrzejczyk. - Wszędzie gdzie pracujemy słyszymy miłe słowa, to pomaga również w wychowaniu młodzieży, a zajęcia praktyczne w „realu” to dobry system szkolenia. Chcemy żeby młodzież uczyła się zawodu również bezpośrednio na budowach, czy w zakładach pracy, a przy okazji pomagała mieszkańcom.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +2 / -2

  sds

  "Cekapowskie Brygady Remontowe mają na koncie już PRAWIE WIELE podobnych zadań."

  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

   rafkur

   dzięki, za zwrócenie uwagi. poprawione

 • 4 lata temu | ocena +3 / -3

  XXX

  super bardzo świetny pomysł i oczywiście brawa dla uczniów