Reklama

Reklama

Uczniowie na wakacjach, a w powiatowych szkołach praca wre [FOTO][VIDEO]

Opublikowano: czw, 9 sie 2018 11:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa budowa windy w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym przy ulicy Targowej. To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat bełchatowski, ale remontów jest więcej. Okres wakacji to czas niezbędnych modernizacji.

Reklama

W tegorocznym budżecie powiatu bełchatowskiego na prace w placówkach oświatowych zabezpieczono blisko 3 miliony złotych. Jedną z największych inwestycji jest budowa windy w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym przy ulicy Targowej.

- Nie ukrywamy ogromnej radości z tej budowy. Przez bardzo wiele lat funkcjonowania naszej placówki nie było takiej możliwości , aby nasze dzieci mogły swobodnie przemieszczać się po całym budynku szkoły. Dzieci z niepełnosprawnością ruchową miały takie ograniczenia, że zmuszone były funkcjonować w klasach na parterze budynku, teraz to się zmieni, przede wszystkim z korzyścią dla naszych uczniów, ale też i efektywniejszej organizacji pracy całej szkoły - podkreśla Małgorzata Stemplewska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Bełchatowie

- Prace nad tą inwestycją trwają tak naprawdę od zeszłego roku, wówczas została stworzona dokumentacja. Z początkiem tegorocznych wakacji ruszyła tak długo wyczekiwana budowa. Udało nam się nią pozyskać dofinansowanie z PEFRONu. Najpierw miało ono wynieść 175 tysięcy złotych. W minionym tygodniu dotarła do nas bardzo dobra wiadomość, że kwota ta wzrosła do 222 tysięcy. Całość inwestycji pochłonie 550 tysięcy złotych - mówi wicestarosta Grzegorz Gryczka

Jak mówi dyrektor Stemplewska z roku na rok do SOSW zaczyna uczęszczać coraz więcej dzieci, które mają problem z poruszaniem się. Obecnie na ponad stu trzydziestu podopiecznych około dwudziestu to dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością ruchową, ale jak zaznacza dyrektorka, dzieci, dla których schody były wyzwaniem jest zdecydowanie więcej. Brak widny był więc bardzo dokuczliwym problemem placówki.

- Często rodzice, którzy przychodzili do nas z chęcią zapisania dzieci do szkoły rezygnowali, kiedy zauważyli, że ich dziecko będzie miało problem ze swobodnym poruszaniem się w placówce - dodaje Małgorzata Stemplewska

Ostateczne zakończenie budowy windy nastąpi za kilka tygodni, na przełomie września i października. Mniej więcej w tym samym terminie na plac budowy - jeśli wszytko pójdzie z godnie z planami starostwa - wejdzie firma, która ma przebudować kompleks sportowy przy I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego.

- Pod koniec sierpnia planujemy ogłosić przetarg na tą dużą inwestycje - jej budżet to około 3 miliony złotych. Prace będą przebiegać dwuetapowo, w tym roku w powiatowej kasie zabezpieczono pół miliona złotych. Liczymy, że uda nam się sprawie wyłonić wykonawcę robót i pierwsza przysłowiowa łopata zostanie wbita na przełomie września i października - wyjaśnia Grzegorz Gryczka

Końca dobiega za to przebudowa sali gimnastycznej w ZSP w Zelowie, gruntowne prace modernizacyjne kosztowały 600 tysięcy złotych. Ku końcowi zbliża się też remont sanitariatów w PCSie, w budynku "Energetyka" tam, też zostaną gruntownie przebudowane główne schody. Prace remontowo - budowlane zaplanowane są też w II LO im. J. Kochanowskiego - tam, jeśli tylko pogoda na to pozwoli rozpocznie się naprawa dachu i przy ZSP nr 4, gdzie ma powstać parking.

Szerzej o prowadzonych inwestycjach opowiada wicestarosta Grzegorz Gryczka w załączonym poniżej video.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +2 / -2

  Bolek

  O proszę a mówią co poniektórzy że Gryczka tylko lansik a on nawet i buduje i remontuje cały czas. Panie grześku podoba mi się to.

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  wózkowiec

  Czyżby do tej windy nowe schody zbudowali i to strome takie???

  • 3 lata temu | ocena +1 / -1

   Dyr

   Te schody to dla pracowników wyjście z tyłu budynku. Z przodu będzie wjazd wózkiem przez główne wejście i będzie wejście z windy z korytarza.

  • 3 lata temu | ocena +1 / -1

   Nauczyciel

   Chyba nie. Wyjazd ze szkoły będzie wejdciem głównym sądzę a te schody dla pracowników.

   • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    wózkowiec

    A to super!!! Dzięki za info

 • 3 lata temu | ocena +6 / -6

  felek

  I się coś dzieje. I tak powinno być. Gość nie tylko robi akcje dla niepełnosprawnych ale również dba o nich w szkołach.