Reklama

Reklama

Uchodźcy z Afganistanu opuścili hotel pod Bełchatowem. Gdzie zostali przewiezieni?

Opublikowano: wt, 14 wrz 2021 13:14
Autor: | Zdjęcie: Urząd do spraw Cudzoziemców

Uchodźcy z Afganistanu opuścili hotel pod Bełchatowem. Gdzie zostali przewiezieni? - Zdjęcie główne

foto Urząd do spraw Cudzoziemców

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilkudziesięciu obywateli Afganistanu, ewakuowanych przez polski rząd z Kabulu, przez kilkanaście dni przebywało w podbełchatowskim hotelu, gdzie przechodzili kwarantannę. Jak się udało nieoficjalnie ustalić, uchodźcy opuścili już ośrodek w okolicach Bełchatowa.

Reklama

Grupa kilkudziesięciu Afgańczyków, wśród których było również wiele kobiet z dziećmi, została przewieziona w okolice Bełchatowa pod koniec sierpnia w związku z koniecznością odbycia kwarantanny. W podbełchatowskim ośrodku pojawiły się osoby, które ewakuowano z Kabulu, po przejęciu władzy w tym państwie przez talibów.

Dla uchodźców udostępniono całe piętro hotelu pod miastem, należącego do jednej ze spółek PGE. Nad bezpieczeństwem Afgańczyków czuwała policja i ochrona.

Jak udało się nieoficjalnie ustalić, obywatele Afganistanu po kilkunastodniowym pobycie opuścili podbełchatowski ośrodek, skąd zostali najprawdopodobniej przewiezieni do ośrodków dla uchodźców.

Urząd do spraw Cudzoziemców już na przełomie sierpnia i września rozpoczął procedurę przyjmowania i rozpatrywania od ewakuowanych Afgańczyków wniosków o udzielenie ochrony międzynarodowej. Urząd na początku września informował też, że realizowane będą również działania ułatwiające ich integrację.

Wszystkim Afgańczykom ewakuowanym z Kabulu zapewniono zakwaterowanie, wyżywienie, środki higieny osobistej, a także pomoc medyczną, psychologiczną oraz rzeczową (ubrania, zabawki dla dzieci).

Pod opieką Urzędu do Spraw Cudzoziemców znajduje się łącznie 1024 obywateli Afganistanu ewakuowanych z Kabulu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 12 dni temu | ocena +1 / -11

  Mosze ION

  Ludzi nie zaszczepionych powinno się łapać jak zwierzęta i przymusowo szczepić są potencjalnym zagrożeniem które trzeba eliminować

  • 12 dni temu | ocena +5 / -0

   atfuuu

   to są grozby karalne jakbys dostał6 miesiecy paki bezwzglednie to bys sie nauczył ****** nie szczekać

 • 12 dni temu | ocena +3 / -0

  brawo

  Pytanie w tytule "Gdzie zostali przewiezieni?" Odpowiedz w artykule "najprawdopodobniej przewiezieni do ośrodków dla uchodźców" Najprawdopodobniej aha

 • 13 dni temu | ocena +2 / -0

  Jakbyście córek szukali, to za Cyganami pojechały.

  Heniek

 • 13 dni temu | ocena +0 / -2

  Jad

  Przyjmijmy cały Afganistan....

 • 13 dni temu | ocena +4 / -1

  Nigdy nie będę się szczepil buhhhaaa

  Taaaa a świstak siedzi i zawija