Reklama

Trzy przypadki koronawiursa w bełchatowskim szpitalu. Zarażeni to pensjonariusze z Drzewicy

Opublikowano:
Autor:

Trzy przypadki koronawiursa w bełchatowskim szpitalu. Zarażeni to pensjonariusze z Drzewicy  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szpital w Bełchatowie potwierdził, że u trzech pensjonariuszy z DPS w Drzewicy potwierdzono zarażenie koronawirusem. Chorzy zostaną przewiezieni do szpitala w Zgierzu. Łącznie do bełchatowskiego szpitala trafiły 22 starsze osoby z ewakuowanej placówki.

Przypomnijmy, że w czwartek, 16 kwietnia, w godzinach porannych do bełchatowskiego szpitala trafiło 22 zdrowych pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy (pow. opoczyński). Osoby, u których początkowo nie stwierdzono zarażenia koronawirsuem, trafiły na oddział obserwacyjno-zakaźny szpitala w Bełchatowie. Okazało się, że po przeprowadzonych testach, niestety w przypadku 3 osób potwierdzono zachorowaniem na COVID-19.

- Kolejne testy dla trzech pacjentów, dały wynik dodatni, dlatego zostaną oni przetransportowani do szpitala w Zgierzu – informuje Aleksandra Gradowska, rzecznik prasowy szpitala wojewódzkiego w Bełchatowie.

Jak dodaje, lekarze i pielęgniarki, którzy opiekowali się pacjentami, nie zarazili się i nie jest konieczna kwarantanna.

- Personel medyczny, który stanowił i stanowi opiekę przy pacjentach był i jest wyposażony w środki ochrony indywidualnej i postępuje zgodnie z procedurami – mówi Aleksandra Gradowska.

Przypomnijmy, że w Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy odnotowano łącznie 78 zachorowań na COVID-19. Placówka została odizolowana, a pielęgniarki przymusowo oddelegowane do pracy. Zarażeni zostali zostali zarówno pacjenci, jak i personel. Niestety, jedna osoba zmarła. Decyzja o ewakuacji DPS w Drzewicy zapadła we wtorek, 15 kwietnia – samą akcje przeprowadzono o godzinie 04:00, w środę, 16 kwietnia. Łącznie do szpitali na terenie województwa trafiło 60 pacjentów – u 38 z nich potwierdzono wcześniej COVID-19.Do bełchatowskiego szpitala trafiło w sumie 22 zdrowych pacjentów. Jak się okazało, wykonane testy w trzech przypadkach potwierdziły zarażenie koronawirusem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE