Reklama

Reklama

Triduum Młodych w kościele na osiedlu Dolnośląskim. ''Czuwanie przy Grobie" przed północą

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Triduum Młodych w kościele na osiedlu Dolnośląskim. ''Czuwanie przy Grobie" przed północą - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa Triduum Paschalne w bełchatowskich kościołach. Do obchodów włączyli się również młodzi ludzie. Ruch Sercańskiej Młodzieży zorganizował „Triduum Młodych”, które odbywa się w parafii na osiedlu Dolnośląskim. W Wielki Piątek zaplanowano „Czuwanie przy grobie”.

Reklama

Ruch Sercańskiej Młodzieży z parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Barbary zorganizował „Triduum Młodych”. To nic innego jak czuwania modlitewne.

- Był kiedyś taki zwyczaj u nas w mieście, że w trakcie Triduum Paschalnego wspólnoty młodzieżowe chodziły po bełchatowskich kościołach, by z jednej strony podziwiać dekoracje, a z drugiej - i to jest ważniejsze - modlić się przy poszczególnych grobach Pana. Z czasem ten zwyczaj niestety podupadł. Chcemy to zmienić – podkreślają organizatorzy.

W Wielki Czwartek w kościele na osiedlu Dolnośląskim odbyła się „Godzina Święta”. Przez godzinę młodzi ludzie czuwali z Jezusem w Ogrodzie Oliwnym. Kolejne spotkanie zaplanowano na Wielki Piątek – dokładnie o godz. 23 odbędzie się „Czuwanie przy grobie”.

- Nie chodzi o to, że codziennie będzie się coś szczególnego dla młodzieży działo. W samej liturgii Triduum Paschalnego dzieje się już bardzo dużo. Bardziej chodzi o to, by w trakcie tych szczególnych dni stworzyć dla młodzieży przestrzeń do wspólnej modlitwy, wspólnego wyrażania wiary i wspólnego trwania przy Panu – informuje Ruch Sercańskiej Młodzieży.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy