Reklama

Tradycyjne ludowe stroje, wieńce dożynkowe i... maseczki. Rolnicy dziękowali za tegoroczne plony [FOTO]

Opublikowano: pon, 31 sie 2020 11:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Drużbicach odbyły się tegoroczne Dożynki Gminne. Ze względu na pandemię koronawirusa uroczystości miały mocno okrojony charakter i odbyła się tylko część oficjalna. W tym roku mieszkańcy nie mieli okazji bawić się na koncertach i próbować specjałów przygotowanych przez poszczególne sołectwa.

To były dożynki zupełnie inne niż te z poprzednich lat. Tegoroczna uroczystość, podczas której rolnicy z gminy Drużbice podziękowali za plony, została mocno skrócona ze względu na wciąż trwającą pandemię koronawirusa. Uroczystości rozpoczęły się przemarszem korowodu dożynkowego, który dotarł do kościoła pw. św Rocha w Drużbicach, gdzie odprawiono mszę świętą. Później zgodnie z tradycją rolnicy przekazali wójtowi wieńce dożynkowe. O oprawę artystyczną zadbały lokalne zespoły: „Ale babki” oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Suchcice i okolice”. Ze względu na obostrzenia i reżim sanitarny w tym roku w gminie zrezygnowano z koncertów plenerowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE