Reklama

TOP 5, czyli najgorętsze tematy 2017 roku na Dzień Dobry Bełchatów!

Opublikowano:
Autor:

TOP 5, czyli najgorętsze tematy 2017 roku na Dzień Dobry Bełchatów! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wraz z rozpoczęciem nowego roku nadchodzi czas planów i podsumowań tego minionego czasu. Dla naszej redakcji 2017 to rok szczególny, właśnie w jego połowie portal Dzień Dobry Bełchatów zaczął swoją pracę! Sięgając w historię naszych newsów przyglądamy się, co budziło największe zainteresowanie czytelników. Prezentujemy TOP 5, czyli najczęściej czytane wiadomości. Klikając w tytuł, można przejść do artykułu.

Listę najbardziej topowych newsów otwiera skandal polityczno – obyczajowy z powiatowym radnym Ryszardem Ciągło w roli głównej. O Bełchatowie i sesji zakończonej skandalem mówiła cała Polska. Udostępniony przez nas film z obrad obejrzało łącznie kilkaset tysięcy widzów na różnych kanałach i telewizyjnych i internetowych... Czy radny faktycznie przed sesją spożywał alkohol? Tego nie wiem do dziś, ale bezpośrednim skutkiem tego październikowego zdarzenia był wniosek jednego z radnych – Krzysztofa Jewgiejuka o zmianę zapisów w statucie powiatu. Uściślając chodzi o to, by formalnie usankcjonować użycie alkomatu wobec radnego, którego stan budzi jakiekolwiek wątpliwości podczas posiedzenia Rady lub komisji stałej. Uchwała jeszcze nie weszła pod obrady radnych.

Drugim najczęściej oglądanym i równie mocno komentowanym tematem był śmiertelny wypadek w Czyżowie. Dziś wiemy, że pasażer toyoty przeżył. Ciągle jednak na temat tego zdarzenia niewiele wiemy – prokuratura prowadzi żmudne i trudne śledztwo.

W lipcu, jako pierwsi wśród bełchatowskich dziennikarzy ujawniliśmy niewiarygodną i tragiczną w skutkach historię młodej gliwiczanki. W listopadzie gliwicki sąd nie uwzględnił wniosku tamtejszej prokuratury okręgowej i zdecydowano, że kobieta, która sfałszowała dokumentację stanie przed sądem. W Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach toczy się również śledztwo przeciwko bełchatowskim lekarzom. Dotyczy ono nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Do końca 2017 roku śledztwo zostało zawieszone – niezbędnym okazało się powołanie biegłych, ich opinia miała być znana właśnie z końcem minionego roku.

W grudniu Bełchatowem wstrząsnęła wiadomość o rodzinnej tragedii. Co wydarzyło się ówczesnej nocy? Na to pytanie jeszcze nie znamy pełnej odpowiedzi. Bełchatowska prokuratura czeka na opinię sekcji zwłok obu ofiar tej tragedii. Niewykluczone, że jeśli potwierdzi się wstępnie przyjęta wersja zdarzeń, czyli, że samobójczą śmierć popełniła sprawczyni zabójstwa, to śledztwo zostanie umorzone.

Wśród topowych i bardzo chętnie czytanych newsów były także te znacznie "lżejszego kalibru”. Ta historia rozbawiła internautów. Co ciekawe dziki dzik wrócił niedawno na nasze portalowe strony. Inny przedstawiciel tego gatunku wsławił się pijackim wybrykiem – tym samym dziki stały się ulubionym zwierzakiem portalu Dzień Dobry Bełchatów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE