Reklama

To będzie najdroższa tegoroczna inwestycja drogowa w powiecie. Pochłonie ponad 30 milionów złotych!

Opublikowano:
Autor:

To będzie najdroższa tegoroczna inwestycja drogowa w powiecie. Pochłonie ponad 30 milionów złotych! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Kleszczów rozstrzygnęła przetarg na przebudowę drogi powiatowej Łękińsko-Kalisko. Gruntowny remont ma sprawić, że blisko 7-kilometrowy odcinek będzie znacznie bezpieczniejszy zarówno dla kierowców, jak i rowerzystów. Będzie to najprawdopodobniej największa inwestycja drogowa w tym roku w cały powiecie bełchatowskim. Wyłoniony w przetargu wykonawca koszt prac wycenił na ponad 32 mln zł. Nowa droga ma być gotowa za nieco ponad 2 lata.

Planowana przebudowa drogi powiatowej swoim zakresem będzie obejmowała odcinek od ronda w Kalisku aż do skrzyżowania w okolicach Łękińska. Gmina Kleszczów rozstrzygnęła właśnie przetarg na tą inwestycję. Koszt przebudowy 7 kilometrów jezdni będzie kosztował ponad 32 mln zł. Prace rozpoczną się już wkrótce i mają potrwać aż dwa lata. Do czasu wykonania inwestycji nie wlicza się jednak tzw. okresów zimowych od połowy grudnia do 15 marca.

Projektu przebudowy powiatowej drogi zakłada, że jej przebieg oraz szerokość na odcinku od Łękińska do Czyżowa nie będą mocno różniły się od stanu obecnego. Natomiast zupełnie nowe parametry zyska odcinek drogi od miejsca, w którym kończy się gminna obwodnica. Od mostu na Widawce aż do Kaliska droga zostanie poszerzona z obecnych 7 do 12 metrów i będzie miała takie parametry jak kleszczowska obwodnica. Kierowcy będą mieli do dyspozycji jezdnię z dwoma pasami po 3,5 metra każdy plus dwa utwardzone pobocza o szerokości 2,5 metra.

Na najbardziej obciążonym ruchem ciężarowym odcinku w trzech miejscach (przy zjazdach do firmy Bewa, spółki Ramb o raz „na kopalnię”) zostaną wykonane tzw. kierunkowe pasy włączania i wyłączania.

Poprowadzona wzdłuż modernizowanej drogi ścieżka rowerowa pozwoli połączyć istniejącą sieć tras rowerowych gminy Kleszczów z wykonaną przez bełchatowskie starostwo ścieżką rowerową prowadzącą przez Słok do Bełchatowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE