Reklama

Temperatura wzrośnie o 20 stopni? Sprawdź kiedy może przyjść pierwszy powiew wiosny

Opublikowano:
Autor:

Temperatura wzrośnie o 20 stopni? Sprawdź kiedy może przyjść pierwszy powiew wiosny - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Począwszy od czwartku siarczyste mrozy mają zacząć ustępować. Prognozy pogody na najbliższe dni pokazują zdecydowany wzrost temperatury. Nawet do +10°C już w pierwszą niedzielę marca! Tak nagłe i duże ocieplenie ma jednak nie tylko dobre strony.

Prognozy, zwłaszcza te dotyczące pogody, mają to do siebie, że nie zawsze się sprawdzają. Niemniej, teraz praktycznie wszystkie ośrodki są zgodne co do tego, że już w ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin arktyczna aura opuści Polskę, a na termometrach zobaczymy temperatury sugerujące rychłe nadejście wiosny.

Te doniesienia wielu z nas ucieszą, ale tak szybka i duża zmiana warunków pogodowych niesie ze sobą także poważne ryzyka dla naszego zdrowia. Wspomina o nich bełchatowskie Centrum Monitoringu i Ostrzeżeń Pogodowych:

„Wyobraźcie sobie jednej nocy mróz dochodzący do -10 stopni a już wieczorem kolejnego dnia słupki rtęci wskazują +3, by kolejnego dnia przynieść nam ciepło w wartościach nawet do +10 stopni. Tak gwałtowne ocieplenie może skutkować poważnym wybuchem szerzenia się chorób w regionie. Mówimy tutaj o bardzo gwałtownym i szybkim szerzeniu się grypy i chorób grypopodobnych.”

Warto przemyśleć te słowa i przygotować się na nagłą zmianę pogody.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE