Reklama

Te drogi w Bełchatowie doczekają się przebudowy. Magistrat wyda ponad 4 miliony

Opublikowano:
Autor:

Te drogi w Bełchatowie doczekają się przebudowy. Magistrat wyda ponad 4 miliony - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wkrótce rozpoczną się prace związane z przebudową ulicy Dalekiej w Bełchatowie, na odcinku od ul. Budryka do planowanej obwodnicy wschodniej. Zakres robót obejmie zarówno nawierzchnię, jak i zjazdy czy odwodnienie drogi. Inwestycja, która ma zakończyć się jeszcze w tym roku, będzie kosztowała ponad milion złotych. W innej części miasta za ponad 3 mln zł przebudowany zostanie także fragment ulicy Zamoście.

Planowana przebudowa ulicy Dalekiej obejmuje ok. 300 metrów odcinka jezdni od ul. Budryka, aż do planowanej obwodnicy wschodniej Bełchatowa. Jak informuje magistrat, w ramach inwestycji na drodze położona zostanie nowa nawierzchnia, powstaną chodniki oraz zjazdy do działek. Nie zabraknie też oznakowania, czy odejść kanalizacji deszczowej i sanitarnej, a cały odcinek zostanie odwodniony.

Wykonawcą inwestycji jest piotrkowskie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów "Erbedim", które w ramach wykonywanych prac zobowiązane jest również do przebudowy przyłącza wodnego. Koszt planowanego remontu to 1,1 mln zł – połowę kosztów pokryje dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace mają zakończyć się w listopadzie 2020 roku.

To jednak nie koniec zaplanowanych przez magistrat prac na bełchatowskich drogach. W najbliższym czasie ma zostać podpisana umowa na przebudowę liczącego ponad 600 metrów odcinka ul. Zamoście, prowadzącego od al. Jana Pawła II do torów kolejowych.

- Inwestycja obejmie ponadto budowę chodnika po stronie północnej i ścieżki rowerowej po stronie południowej. W projekcie zawarto również przebudowę przejazdu kolejowego oraz budowę oświetlenia – informuje magistrat.

Zgodnie z planem, prace remontowe na ul. Zamoście mają zakończyć się w 2023 roku, a koszt tej inwestycji to 3,3 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE