Reklama

Tarcza 2.0: Sejm głosował w nocy nad zmianami. Kto i na jaką pomoc może liczyć?

Opublikowano:
Autor:

 Tarcza 2.0: Sejm głosował w nocy nad zmianami. Kto i na jaką pomoc może liczyć? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiaj w nocy posłowie głosowali nad szeregiem poprawek zaproponowanych przez senat do tzw. tarczy antykryzysowej. Co zostanie wprowadzone a co odrzucone?

Najważniejszą zmianą jest możliwość objęcia pomocą, wsparciem z tarczy antykryzysowej przedsiębiorstw, które powstały między 1 lutego a 1 kwietnia br. Sejm poparł też zmiany przewidujące zwolnienie ze składki ZUS wszystkich firm jednoosobowych, bez względu na wysokość przychodu.

Posłowie zgodzili się również na poprawki które m.in. będą znosić opodatkowanie przychodu firm z tytułu umorzenia pożyczki czy pozwalać jednostkom samorządu terytorialnego na podejmowanie decyzji za pomocą kanałów elektronicznych.

Sejm odrzucił zaś propozycję dodatkowego zasiłku dla opiekunów dzieci do 12. roku życia. Podobny los spotkał poprawkę, która skreślała przepis umożliwiający Poczcie Polskiej zbieranie i przetwarzanie danych z rejestru PESEL. Wymaganej większości nie zdobył też pomysł, by pracownicy służby zdrowia mający kontakt z osobami podejrzanymi o zakażenie koronawirusem musieli obowiązkowo raz w tygodniu przechodzić odpowiednie testy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE