Reklama

Ta droga zmieni się nie do poznania! Wycięte drzewa, koparki i ''wahadła'' dla kierowców [FOTO]

Opublikowano: czw, 8 paź 2020 13:44
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwają prace przy przebudowie drogi powiatowej pomiędzy Łękińskiem i Kaliskiem. Generalny remont ponad 7-kilometrowego odcinka będzie kosztował ponad 32 mln zł. Droga jest poszerzana, dlatego pod jej budowę karczowany jest pobliski las. Kierowcy podróżujący w kierunku Kleszczowa muszą liczyć się z utrudnieniami, bo na dwóch odcinkach od końca sierpnia działają wahadła z sygnalizacją świetlną.

Prace przy przebudowie powiatowej drogi, pomiędzy Kaliskiem i Łękińskiem, idą pełną parą. Drogowcy karczują pobliski las, bo jezdnia zostanie poszerzona z obecnych 7 do 12 metrów (od mostu na Widawca aż do ealiska). Zrywany jest asfalt, a na remontowanym odcinku pracują koparki. Ze względu na prowadzone roboty kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Na drodze zorganizowano dwa tzw. "wahadła" z sygnalizacją świetlną na odcinku od Czyżowa do Kaliska.

Przetarg na przebudowę powiatowej drogi gmina Kleszczów rozstrzygnęła w czerwcu tego roku. Gruntowny remont ma sprawić, że blisko 7-kilometrowy odcinek będzie znacznie bezpieczniejszy zarówno dla kierowców, jak i rowerzystów. Koszt inwestycji to ponad 32 mln zł. Kierowcy będą mieli do dyspozycji jezdnię z dwoma pasami po 3,5 metra każdy plus dwa utwardzone pobocza o szerokości 2,5 metra. Inwestycja ma zakończyć się w 2023 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE