Reklama

Ta droga stała się prawdziwą zmorą kierowców! ''Niezliczone garby i nierówności...'' [FOTO]

Opublikowano: czw, 13 sie 2020 15:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Droga powiatowa pomiędzy Nowym Światem i Kurnosem Pierwszym od dawna potrzebuje generalnego remontu. Pełna wybojów i nierówności jest prawdziwą zmorą dla kierowców. Co na to zarządca drogi?

Ogromne wyboje, popękany asfalt i garby, które sprawiają, że kierujący boi się o zawieszenie i amortyzatory w swoim samochodzie, to niestety codzienność dla podróżujących pomiędzy Nowym Światem i Kurnosem. Kierowcy nie maja wątpliwość, że ten odcinek drogi powiatowej aż się prosi o natychmiastowy generalny remont. Zdewastowana jezdnia, pomimo licznych próśb mieszkańców, wciąż czeka aż rządzący spojrzą na nią bardziej łaskawym okiem. Niestety z roku na roku nawierzchnia drogi jest w coraz gorszym stanie i jak mówią sami mieszkańcy, doraźne łatanie dziur już nic tutaj nie pomoże.

- Jazda po tej drodze to jest jakiś koszmar. W poprzednich latach było kiepsko, ale w tym roku to już są takie wyboje, że szkoda gadać. Co z tego, że przyjdą i połatają dziury, jak spadnie deszcz, miną dwa miesiące i z powrotem jest to samo. Czy rządzący tego nie widzą?– denerwuje się jeden z kierowców.

Inny z czytelników wskazuje, że w regionie remontowane są rzadziej uczęszczane drogi, a na te z największym obłożeniem ruchu pojazdów niestety pieniędzy nie ma.

- Tym odcinkiem przejeżdża wiele samochodów, czasami autem to tak zarzuci na tych garbach, że aż strach. Tutaj chodzi o bezpieczeństwo – mówi kolejny z kierowców.

Co na to zarządca drogi? Okazuje się, że według bełchatowskiego starostwa w ostatnich miesiącach wspomniany odcinek… został częściowo wyremontowany.

- Droga powiatowa pomiędzy miejscowościami Nowy Świat a Kurnos Pierwszy została wyremontowana w czerwcu przez służby Powiatowego Zarządu Dróg poprzez uzupełnienie ubytków masą na gorąco – informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie. - Jednocześnie na całej powierzchni drogi w lipcu wykonywano naprawę nawierzchni przy pomocy Remontera (natrysk emulsji i grysów bazaltowych). Poprzez wykonanie wyżej wymienionych prac problem tej drogi został doraźnie rozwiązany – informuje PZD w Bełchatowie.

Innego zdania są kierowcy, którzy wciąż domagają się generalnego remontu drogi. Czy odcinek pomiędzy Nowym Światem i Kurnosem Pierwszym doczeka się w końcu wymiany nawierzchni? Starostwo wyjaśnia, że o przeznaczeniu ewentualnych pieniędzy na modernizację drogi zdecydują radni powiatowi podczas jesiennej sesji, gdy będą ustalane budżet i zadania inwestycyjne na 2021 rok.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE