Reklama

Reklama

Zakaz odwiedzin w bełchatowskim szpitalu. ''Tylko wizyty pożegnalne i w celu opieki''

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zakaz odwiedzin w bełchatowskim szpitalu. ''Tylko wizyty pożegnalne i w celu opieki'' - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szpital wojewódzki w Bełchatowie wprowadził zakaz odwiedzin na oddziałach. Dyrekcja tłumaczy to zwiększoną zachorowalnością osób na COVID-19.

Reklama

Dyrekcja placówki decyzję o zakazie odwiedzin w oddziałach szpitalnych tłumaczy zwiększoną zachorowalnością na COVID-19 oraz troską o bezpieczeństwo pacjentów.

Szpital zaznaczył jednak, że wizyty będą możliwe jedynie tylko w szczególnych przypadkach.

- Uwzględniając rekomendacje Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Kierownik/Ordynator oddziału powinien umożliwić odwiedziny pacjentów przez ich bliskich z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego w sytuacjach szczególnych, takich jak wizyty pożegnalne – informuje placówka.

Dyrekcja podkreśla, że zgoda na wizytę będzie też możliwa, gdy będzie miała za cel opiekę nad pacjentem, u którego nieobecność bliskiej osoby może powodować stres, a tym samym ograniczać efekty leczenia lub pogarszać jego stan zdrowia. Dotyczy to w szczególności dzieci, osób niepełnosprawnych intelektualnie czy w przypadku chorób psychicznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy