Reklama

Reklama

Szpital w Bełchatowie wprowadza ograniczenia. Wszystko przez grypę...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szpital w Bełchatowie wprowadza ograniczenia. Wszystko przez grypę... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W bełchatowskim szpitalu obowiązuje zakaz odwiedzin na wybranych oddziałach. Ograniczenia wprowadzono w związku ze zwiększoną zachorowalnością.

Reklama

Coraz więcej zachorowań na grypę i inne choroby grypopodobne spowodowało, że w bełchatowskim szpitalu zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń w odwiedzinach pacjentów. Dyrekcja szpitala poinformowała, że od 30 grudnia do odwołania wprowadza się zakaz odwiedzin w oddziale ginekologiczno - położniczym oraz neonatologicznym. 

Przypomnijmy, że w grudniu znacznie więcej osób zachorowało na grypę i inne choroby układu oddechowego. Potwierdza to również bełchatowski szpital, który do 27 grudnia przyjął aż 2021 osób w tym 1338 dzieci, które skorzystały z porad ambulatoryjnych albo wymagały hospitalizacji. Placówka podkreśla, że zauważalna jest większa liczba zachroowań wśród dzieci, gdzie dominują m.in. infekcje wirusowe (np. grypa RSV) oraz inne infekcje dróg oddechowych.

Pełne obłożenie ma oddział pediatryczny w szpitalu. W niektóre dni konieczne są również "dostawki". Przyjmowanie są głównie niemowlęta i dzieci do 5. roku życia. Tylko w grudniu na 190 przyjętych dzieci aż 75 proc. miało choroby oddechowego. Dzieci starsze, bądź lżejsze przypadki, po wstępnej diagnostyce w SOR kierowane są do leczenia w warunkach domowych.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy