Reklama

Reklama

Hala widowiskowo-sportowa zmieni się w szpital? Odbyły się już rozmowy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Hala widowiskowo-sportowa zmieni się w szpital? Odbyły się już rozmowy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Hala widowiskowo-sportowa w Bełchatowie rozważana jest jako drugi w województwie polowy szpital tymczasowy. Władze województwa wizytowały już kopalniany obiekt. Odbyły się też rozmowy w tej sprawie m.in. z przedstawicielami spółki Elbest i władzami miasta.

Reklama

Niewykluczone, że osoby zarażone koronawirusem z całego województwa będą trafiać również do Bełchatowa. Kopalniana hala widowiskowo-sportowa zlokalizowana w sąsiedztwie Hotelu Sport jest rozważana jako miejsce, w którym mógłby powstać drugi w województwie łódzkim polowy szpital tymczasowy. Wraz z postępującą pandemią władze województwa rozpoczęły rekonesans obiektów, które w przypadku „czarnego scenariusza” mogłyby pełnić funkcję drugiego w regionie szpitala tymczasowego. Pierwszy taka placówka powstaje w hali Expo w Łodzi i ma być gotowa pod koniec listopada. Koszt adaptacji wnętrz tego centrum konferencyjnego to ok. 7 mln zł. W tym szpitalu ma znaleźć się od 250 do 275 łóżek. Czy Bełchatów będzie kolejną lokalizacją, w której tego typu placówka zostanie utworzona?

Dagmara Zalewska, rzecznik prasowy wojewody łódzkiego potwierdziła, że odbyło się robocze spotkanie w tej sprawie w Bełchatowie. Obejrzany został również sam kopalniany obiekt. Służby prasowe wojewody nie chcą jednak zdradzić, na ile jest pewne powstanie szpitala polowego w kopalnianej hali.

- Nie zapadła jeszcze żadna decyzja w tej sprawie. Lokalizacja w Bełchatowie jest brana pod uwagę, tak jak kilka innych w różnych częściach województwa – mówi Dagmara Zalewska.

Jak dodaje, w kilku innych miasta również odbyły się podobne spotkania robocze, a także przeprowadzony był rekonesans innych obiektów, które mogłyby zostać przekształcone w szpital tymczasowy.

- Obecnie przygotowujemy szpital tymczasowy w łódzkiej hali Expo i na tym przede wszystkich się skupiamy. Chociaż mamy nadzieję, że sytuacja nie pogorszy się na tyle, aby musiał być on wykorzystany, podobnie jak ewentualne inne lokalizacje – mówi Dagmara Zalewska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE