reklama

Szpital może zyskać solidną kwotę na inwestycje, ale potrzebuje naszych głosów

Opublikowano:
Autor:

Szpital może zyskać solidną kwotę na inwestycje, ale potrzebuje naszych głosów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaKilka dni temu zakończyło się głosowanie w budżecie obywatelskim Bełchatowa, o czym informowaliśmy TUTAJ. Teraz warto zaangażować się w Budżet Obywatelski województwa łódzkiego. Dlaczego? Bo z naszego powiatu mamy zgłoszonych kilka "swoich" projektów. Trzy z nich złożył bełchatowski Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II, jeden dotyczy poprawy bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej 483 w gminie Szczerców, jest też pomysł na aktywizację seniorów w Drużbicach i Zelowie.

To premierowy Budżet Obywatelski województwa łódzkiego. Głosowanie rusza już 1 października. Łącznie pod głosowanie mieszkańców oddanych jest 209 zadań z całego łódzkiego. To bardzo zróżnicowane pomysły - od wydarzeń sportowych, kulturalno-rekreacyjnych, o charakterze prozdrowotnym, po te dotyczące bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich czy poprawy infrastruktury obiektów użyteczności publicznej. Łączna wartość wszystkich zgłoszonych projektów przekracza 30 mln zł - czyli, sześciokrotnie więcej niż zabezpieczony budżet. Na realizację pomysłów przeznaczono bowiem 5 mln złotych. Konkurencja w głosowaniu będzie olbrzymia, a promocja projektów będzie kluczem do zwycięstwa.

Jak podkreśla Katarzyna Babczyńska, rzeczniczka bełchatowskiego szpitala, jednostka liczy na silne poparcie trzech zgłoszonych pomysłów nie tylko przez bełchatowian, ale także mieszkańców ościennych powiatów. Nie od dziś wiadomo, że w Szpitalu Jana Pawła II leczy się szeroko grono pacjentów z kilku sąsiednich powiatów.

Najdroższy z projektów, opiewający na kwotę blisko 300 tysięcy złotych to modernizacja oddziału dermatologicznego.

- W oddziale rocznie hospitalizowanych jest około 600 pacjentów z wszelkimi schorzeniami dermatologicznymi. Głównym problemem obecnie funkcjonującego oddziału jest nadmiernie wyeksploatowana infrastruktura, która utrudnia, a nawet uniemożliwia utrzymanie reżimu sanitarno-epidemiologicznego. Założeniem inwestycji jest przede wszystkim przeprowadzenie gruntownych prac modernizacyjnych oddziałowych pomieszczeń - wyjaśnia ideę projektu Katarzyna Babczyńska.

Dwa kolejne pomysły dotyczą wymiany infrastruktury teleinformatycznej. W ramach jednego z zadań Szpital chciałby wymienić obecnie użytkowaną centralę telefoniczną oraz uruchomić dodatkowe funkcjonalności tj. system rejestracji telefonicznej pacjentów i system nagrywania i archiwizacji rozmów przychodzących.

- Wdrożenie zadania zdecydowanie poprawi jakość realizowanych procesów w naszym Szpitalu, w szczególności w zakresie komunikacji telefonicznej z pacjentami. Przyczyni się do optymalizacji rejestracji pacjenta, skróci czas obsługi i ograniczy konieczność przyjazdu pacjentów do rejestracji - mówi Babczyńska.

Trzecim pomysłem, oszacowanym na niespełna 260 tysięcy jest system informatyczny usprawniający rejestrację pacjentów do poradni specjalistycznych. Zgodnie z pomysłem szpital chciałby wdrożyć system kolejkowy z biletomatem.

- W nowoczesnym systemie opieki zdrowotnej, zarządzanie procesem rejestracji i ruchem pacjentów w placówce medycznej jest kluczowym elementem obsługi. System przyczyni się do skrócenia czasu obsługi i wyeliminowaniu kolejek oczekujących, tak by poczucie komfortu pacjenta było na jak najwyższym poziomie - informuje rzeczniczka Szpitala Jana Pawła II.

Głosowanie na pomysły ruszy w niedzielę, 1 października, potrwa miesiąc, do 31 października. Głosować można na trzy sposoby:

  • elektronicznie - poprzez stronę internetową www.lodzkie.pl (aktywny link będzie dostępny od 1 października)

  • korespondencyjnie - wysyłając wypełnioną kartę do głosowania na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź z dopiskiem „Budżet Obywatelski – GŁOSOWANIE”.

  • osobiście poprzez wrzucenie karty do głosowania do urny w wyznaczonych punktach do głosowania. W punktach będą dostępne karty do głosowania i lista zadań dopuszczonych do głosowania. Lista punktów do głosowania zostanie podana przez organizatora niebawem.

  • Warto podkreślić, że w ramach BO całe województwo łódzkie zostało podzielone na pięć subregionów - nie musimy głosować na projekt z subregionu, z którego pochodzimy czy obecnie mieszkamy, ale... Musimy zachować konsekwencję w głosowaniu i oddać trzy dostępne każdemu głosującemu głosy na projekty z jednego subregionu.

    W przypadku powiatu bełchatowskiego (a także piotrkowskiego, radomszczańskiego, łódzkiego wschodniego i miasta Piotrków Trybunalski) mówimy o subregionie południowym.

    Wszelkie szczegóły zarówno projektów z ich opisami, jak i te związane z głosowaniem można znaleźć na stronie internetowej: TUTAJ

    Udostępnij na:
    Facebook
    wróć na stronę główną

    Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

    e-mail
    hasło

    Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE