Reklama

Reklama

Brakuje miejsc na oddziale dziecięcym w Bełchatowie. Przyjęcia mogą być wstrzymane?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Brakuje miejsc na oddziale dziecięcym w Bełchatowie. Przyjęcia mogą być wstrzymane?  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie zmaga się z obłożeniem oddziału pediatrycznego. Przez kilka ostatnich dni przyjęcia małych pacjentów były wstrzymane. Z czego wynika ta trudna sytuacja?

Reklama

Oddział pediatryczny w bełchatowskim szpital od kilku zmaga się z pełnym obłożeniem łóżek. Zdarzają się niestetydni, w których wolnych miejsc zwyczajnie nie ma.

Okazuje się, że jednym z powodów jest zamknięcie oddziału pediatrycznego w Radomsku. Mali pacjenci z powiatu radomszczańskiego trafiają właśnie do bełchatowskiego szpitala.

- Na zwiększone obłożenie ma również wpływ sezonowa zachorowalność wśród dzieci. Główną przyczyną hospitalizacji są infekcje górnych dróg oddechowych, chodzi o zapalenie płuc czy zapalenie oskrzeli — podaje Dział Organizacji szpitala w Bełchatowie.

Z racji coraz większej ilości pacjentów, bełchatowski szpital był zmuszony wstrzymać przyjęcia na oddział pediatryczny od 19 do 24 października. Aktualnie sytuacja nieco się poprawiła, choć nadal na 20 dostępnych łóżek, w placówce przebywa 23 młodych pacjentów.

Pracownicy szpitala zaznaczają, że obecnie nie ma potrzeby ponownego wstrzymywania przyjęć na oddział pediatryczny. Sytuacja jest jednak dynamiczna i może się zmienić w każdym momencie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy