Reklama

Szokująca liczba punktów karnych dla kierowcy, który uciekał bełchatowskiej policji i staranował radiowóz

Opublikowano:
Autor:

Szokująca liczba punktów karnych dla kierowcy, który uciekał bełchatowskiej policji i staranował radiowóz - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nawet do 40 punktów karnych może otrzymać 34 -letni wrocławianin, który w szalonym pościgu uciekał policjantom i staranował radiowóz. Bełchatowska policja już dodała do jego konta 32 punkty karne. To jednak nie koniec, w zależności od tego, jak zakwalifikowane zostanie zderzenie z radiowozem do tej puli dojdzie 6 lub 10 punktów karnych.

O scenach rodem z Hollywoodzkich produkcji, które rozegrały się w minioną sobotę na drogach powiatów bełchatowskiego i pajęczańskiego możecie przeczytać w artykule : Rozbity radiowóz i policjant w szpitalu... Lista przewinień 34 -letni wrocławianina była wyjątkowo długa: nie zatrzymał się do kontroli, spowodował kolizję, uciekł z miejsca zdarzenia, a na koniec uderzył w radiowóz. To jednak nie wszystkie wykroczenia, jakich dopuścił się mężczyzna. Prawo jazdy straci na pewno, do jego konta może zostać dodane ponad 40 punktów karnych.

O jakich wykroczeniach mówimy? Pierwsze na liście jest spowodowanie kolizji w ruchu drogowym, za co kierowca "złapał" 6 punktów karnych. Kolejne 6, to niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, czyli przejazd na czerwonym świetle. Doliczyć możemy jeszcze wyprzedzanie na przejściu dla pieszych – 10 pkt oraz wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, kolejne 10 pkt.

Na ten moment, kierowca z Wrocławia uzbierał więc 32 punkty karne. Do tej puli zostanie jeszcze doliczone od 6 do 10 punktów karnych – zależnie od tego, czy uderzenie w radiowóz zostanie zakwalifikowane jako wypadek czy też kolizja. O dalszym losie kierowcy, najprawdopodobniej zadecyduje sąd.

- Z naszej strony, najprawdopodobniej zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie tego mężczyzny – informuje Iwona Kaszewska z KPP Bełchatów.

Przypomnijmy, że policjant, który zablokował drogę wrocławianinowi doznał urazu głowy oraz kręgosłupa. Wiemy jednak, że ze szpitala wyszedł na własne życzenie.

Bełchatowska policja nie prowadzi statystyk rekordów w zakresie uzyskanych jednorazowo punktów karnych. Do rekordzisty w skali kraju, który w 10 min złamał przepisy opiewające łącznie na 205 punktów karnych, wrocławianinowi sporo jeszcze brakuje.

.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE