Reklama

Reklama

Szlachetna Paczka w Bełchatowie. Wolontariusze już działają

Opublikowano: śr, 23 paź 2019 13:31
Autor:

Szlachetna Paczka w Bełchatowie. Wolontariusze już działają - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. To już XVIII edycja tego wydarzenia, dzięki któremu wiele rodzin w całym kraju może uzyskać pomoc, która ma ustabilizować ich sytuację życiową. Wolontariusze działają również w Bełchatowie.

Reklama

Po raz kolejny w Bełchatowie powstała drużyna wolontariuszy zwana SuperW. Wyszukują oni rodziny lub osoby samotne, które potrzebują pomocy. Pierwszym krokiem jest pogłębiony wywiad środowiskowy, na podstawie którego wolontariusze zadecydują, czy daną rodzinę do projektu zakwalifikować ,czy też nie, bo jak deklarują organizatorzy - nie chcą pomagać "biedzie roszczeniowej". Kolejny krok, to określenie potrzeb, których zaspokojenie pomoże potrzebującym w trwałej poprawie ich warunków bytowych.

W połowie listopada na stronie Szlachetnej Paczki (szlachetnapaczka.pl) pojawi się lista rodzin, które zostały zakwalifikowane do pomocy. Wtedy darczyńcy będą mogli wybrać tych, którym chcą pomóc. Dary zostaną przekazane rodzinom w podczas tzw. "weekendu cudów", który ma miejsce na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia.

Jak podkreślają wolontariusze, nie jest to tylko pomoc materialna, ale też wsparcie mentalne dla najbardziej potrzebujących.

- My jako wolontariusze inspirujemy do ciągłego wzrastania poprzez konkretne narzędzia pracy z trzema kluczowymi grupami w projekcie: wolontariuszami, darczyńcami i rodzinami. Te osoby wzajemnie na siebie wpływają, my jako organizacja pośredniczymy w ich wzajemnym kontakcie i dajemy szansę, by się spotkali – tłumaczy liderka tegorocznej akcji Milena Jasitczak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.