Reklama

Szkoły otworzą dopiero po świętach? W planach nauczanie na odległość

Opublikowano:
Autor:

Szkoły otworzą dopiero po świętach? W planach nauczanie na odległość - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już od tygodnia w całym kraju zamknięte są szkoły, przedszkola, a nawet uczelnie wyższe. Początkowo, w związku z epidemią, placówki oświatowe miały pozostać zamknięte do 25 marca. Ten termin zostanie jednak najprawdopodobniej wydłużony, a lekcje prowadzone będą zdalnie. Z informacji od Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika, że uczniowie do szkół nie wrócą wcześniej niż po świętach wielkanocnych.

Oficjalne i wiążące decyzje jeszcze nie zapadły, działania MEN wskazują jednak, że placówki oświaty będą zamknięte dłużej, niż jak początkowo planowano do 25 marca. Z wypowiedzi Ministra Edukacji, Dariusza Piontkowskiego wynika, że uczniowie najprawdopodobniej wrócą do szkół dopiero po świętach Wielkanocnych.

- To tylko kwestia czasu, kiedy wydamy kolejne rozporządzenie, mówiące o tym, że wydłużamy termin zamknięcia placówek oświatowych – informował we wtorek w telewizji publicznej minister Piontkowski.

Do tego czasu lekcje mają być prowadzone przy wykorzystaniu metod nauczania na odległość. Wczoraj opublikowano dokument, w którym Minister Edukacji Narodowej informuje, że odpowiednie regulacje ws. kształcenia zdalnego pojawią się w najbliższym czasie. Prosi też dyrektorów, by najbliższe dwa dni przeznaczyli na analizę możliwości placówek, w zakresie nauczania zdalnego.

Już teraz, uczniowie mogą korzystać z przygotowanej przez władze strony internetowej, na których znajdą dostosowane do podstawy programowej lekcje i zadania – znajdziecie je pod TYM linkiem.

Podczas dzisiejszej konferencji, Premier Mateusz Morawiecki uspokajał też rodziców, którzy muszą zapewnić opiekę dzieciom do 8 roku życia.

- Zasiłek opiekuńczy, który teraz przysługuje osobom opiekującym się dziećmi do lat ośmiu, zostanie przedłużony na kolejne 14 dni, jeśli decyzja o dalszym zamknięciu szkół zapadnie – mówił na dzisiejszej konferencji Premier Mateusz Morawiecki.

Decyzja o przedłużeniu zamknięcia placówek oświatowych może skutkować wieloma problemami. Uczniowie 8 klas podstawowych, wracając do szkoły w połowie kwietnia będą mieli zaledwie tydzień na przygotowanie się do "Egzaminu ósmoklasisty". Licealiści z kolei około miesiąca po powrocie do szkoły, zasiądą do pierwszych egzaminów maturalnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE