Reklama

Szef bełchatowskiej drogówki przypomina: policyjne kontrole autobusów są bezpłatne! [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Szef bełchatowskiej drogówki przypomina: policyjne kontrole autobusów są bezpłatne! [VIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bezpieczeństwo w podróży jest sprawą priorytetową, zwłaszcza jeśli w tę podróż wybierają się najmłodsi. Obozy, kolonie, klasowe wycieczki czy zielone szkoły, każdorazowo do transportu używany jest autokar. Od kilku już lat policja, na prośbę rodziców lub opiekunów prowadzi badania stanu trzeźwości kierowców i stanu technicznego autobusów, które wyruszają w podróż. Co równie istotne takie działania zwolnione są z jakichkolwiek opłat, tymczasem jak alarmuje bełchatowska policja w ostatnim czasie dopływają informacje jakoby kontrole prowadzone były odpłatnie.

Jak podkreśla Marcin Kucner, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w tym roku po raz pierwszy taki kłopot się pojawił.

- W ostatnim czasie dostaliśmy kilka telefonów o kontroli autokarów od rodziców i opiekunów, jednocześnie w czasie rozmowy rodzice nas pytali czy taka kontrola jest płatna, gdyż biura podróży, przewoźnicy wymuszają na rodzicach opłatę w wysokości około 100 zł za taką kontrolę – mówi Marcin Kucner, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bełchatowie. - W okresie ferii było około dziesięciu zgłoszeń i jednocześnie pytań o opłaty za te działania.

Szef bełchatowskiej „drogówki” bardzo wyraźnie podkreśla dementując błędne informacje: policyjne kontrole autobusów były, są i będą bezpłatne! Podobnie jak było to wcześniej każdy kto chce, by przed podróżą kierowca i autobus został sprawdzony powinien zgłosić się do Wydziału Ruchu Drogowego lub pod numerem telefonu 997. Standardowo też w Bełchatowie kontrola odbywa się na ulicy 1 Maja, na parkingu przy Sport hotelu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE