Reklama

Reklama

Chuligański wybryk za kilka tysięcy złotych w Szczercowie. "To nie tylko głupie, ale i niebezpieczne"

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilka tysięcy złotych będzie kosztowała naprawa infrastruktury zniszczonej przez wandali w Szczercowie. Gmina apeluje o poszanowanie wspólnego majątku.

Reklama

We wtorek, 11 stycznia gmina Szczerców za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała o chuligańskim wybryku, do którego doszło na szczercowskiej wyspie. Wandale trwale uszkodzili tam urządzenia odpowiadające za dopływ prądu do infrastruktury rekreacyjnej, z której korzystają mieszkańcy. Chodzi konkretnie o dwie skrzynki energetyczne.

- Wygląda to tak, jakby ktoś celowo zdewastował jedną i próbował dostać się do drugiej skrzynki – mówi Tadeusz Soboń, elektryk pracujący w Zakładzie Gospodarki Komunalnej. - To nie tylko głupie, ale i niebezpieczne, bo to urządzenia pod napięciem — dodaje.

Wszystko wskazuje na to, że celem było wyłącznie uszkodzenie skrzynek energetycznych. Gmina dodaje, że nie skradziono żadnego elementu wyposażenia. Wandale zniszczyli jednak jedno przyłącze, w drugim z kolei uszkodzili zamek — wykorzystany przez nich klucz ułamał się bowiem w środku. W efekcie należy więc wymienić całą skrzynkę.

Koszt naprawy infrastruktury zniszczonej przez chuliganów oceniono na 3 tys. zł.

- Apelujemy o poszanowanie naszego wspólnego majątku. Niszcząc i dewastując gminne mienie, przystanki, ławki, słupy uliczne czy – jak w opisanym przypadku – skrzynki energetyczne, niszczymy wspólne dobro. To nie powinno mieć miejsca — dodają urzędnicy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy