Reklama

Szczerców. Szaleniec więził kobietę i groził jej nożem

Opublikowano:
Autor:

Szczerców. Szaleniec więził kobietę i groził jej nożem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 28-latek ze Szczercowa, który więził swoją byłą konkubinę spędzi najbliższe trzy miesiące w tymczasowym areszcie. Z takim wnioskiem do bełchatowskiego sądu wystąpili śledczy i prokuratura. Jak udało nam się ustalić szczcercowianin miał już problemy z prawem, a obecne przestępstwa popełnił w tzw. recydywie.

28-latek podejrzewany jest o popełnienie kilku przestępstw, wśród nich: pozbawienie wolności byłej konkubiny i stosowanie wobec niej gróźb karalnych nożem. Kobieta była więziona przez dwa dni w mieszkaniu swojego oprawcy między 13, a 14 listopada. Wymknęła się podstępem, tłumacząc, że chce wyjść na chwilę, a gwarancją jej powrotu miał być pozostawiony telefon komórkowy. Kiedy odzyskała wolność pierwsze kroki skierowała na posterunek policji w Szczercowie.

- Zawiadomieni o przestępstwach policjanci, podjęli szereg czynności, które pozwoliły wyjaśnić okoliczności, w jakich działał podejrzany. 28-latek do tej pory ukrywał się przed organami ścigania. Został zatrzymany 5 grudnia przez szczercowskich policjantów. Dwa dni później na wniosek śledczych i prokuratury bełchatowski sąd tymczasowo aresztował zatrzymanego na 3 miesiące – wyjaśnia Ewelina Maciejewska z KPP w Bełchatowie.

Krewki 28-latek ze Szczercowa zachowywał się agresywnie nie tylko wobec byłej partnerki, ale także wobec jej matki i sąsiada.

- Wobec obu tych osób mężczyzna również stosował groźby karalne, naruszył mir domowy, a sąsiadowi uszkodził samochód przebijając nożem opony i urywając lusterka – dodaje Maciejewska z policji.

Tak jak wspominaliśmy mężczyzna jest już znany stróżom prawa.

- 28-latek również w tym roku dopuścił się popełnienia przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu, także z użyciem noża, za co był już skazany. Teraz odpowie za popełnione czyny w warunkach recydywy – kończy Ewelina Maciejewska

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE