Reklama

Reklama

Mieszkańcy gminy Szczerców bawili się na dożynkach. Wieńce, chleb z miodem i ludowe tańce [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W gminie Szczerców dziękowali za tegoroczne plony. Podczas uroczystości dożynkowych nagrodzono wyróżniających się rolników. Wybrano też najpiękniejsze wieńce dożynkowe.

Reklama

Na szczercowskiej Wyspie odbyły się uroczystości dożynkowe. Zgodnie z tradycją, rolnicy z poszczególnych sołectw przekazali wójtowi gminy Szczerców przygotowane wieńce dożynkowe. Później włodarze gminy i radni częstowali mieszkańców chlebem i miodem.

Wręczono również statuetki dla wyróżniających się rolników z terenu gminy. Nagrody Wójta gminy Szczerców otrzymali: Barbara i Krzysztof Pędziwiatr, Kinga i Andrzej Rosiak, Maria i Tadeusz Dłużak oraz Bogusława i Zdzisław Fijałkowscy.

Podczas gminnych dożynek w Szczercowie rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszy wieniec. W tym roku zwyciężyło sołectwo Polowa. Na kolejnych miejscach uplasowały się sołectwa Stanisławów Drugi i Dubie.

Po części oficjalnej zagrały Orkiestry Dęte OSP Szczerców i OSP Magdalenów. Nie zabrakło też muzycznych akcentów ludowych. Na scenie można było podziwiać Zespół Pieśni i Tańca Anilana z Łodzi. Dożynki w Szczercowie zakończyły się dyskoteką pod gwiazdami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy