Reklama

Reklama

Starostwo mierzy grunty, mieszkańcy składają skargi. Wójt zmuszony do aktualizacji danych podatkowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Starostwo mierzy grunty, mieszkańcy składają skargi. Wójt zmuszony do aktualizacji danych podatkowych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Starostwo prowadzi modernizacje rejestru gruntów, a mieszkańcy... składają skargi na wykonane pomiary. Wójt gminy Szczerców tłumaczy, że nie jest to zależne od niego.

Reklama

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie prowadzi pomiary terenów w gminie Szczerców. Na ich podstawie ustalone zostaną kwoty podatków od nieruchomości, które muszą płacić mieszkańcy gminy.

Właściciele nieruchomości nie muszą zgadzać się z wynikami prowadzonych pomiarów. Prace wykonywane są za pomocą nowoczesnej metod i precyzyjnego sprzętu co może spowodować duże różnice względem wcześniejszych wskazań. Nowe wyniki można zaskarżyć i wnosić o korektę. Do tej pory taką decyzję podjęło 6 mieszkańców gminy, którzy złożyli skargi.

– Nie wiemy jeszcze, czy wszystkie skargi są zasadne, niemniej mieszkańcy mogą ze swoich uprawnień korzystać – mówi Małgorzata Piotrowska, Geodeta Powiatowy.

Starostwo nie zakończyło jeszcze prowadzonych działań, takich osób może być zatem więcej. Jak informuje urząd gminy watro, aby mieszkańcy brali udział w postępowaniu, żeby na wstępnym jego etapie ujawnić ewentualne błędy.

Wójt dodaje, że prowadzone pomiary nie wynikają z woli gminy Szczerców.

– To sprawa niezależna od Urzędu Gminy Szczerców, Wójt Gminy jest zmuszony do aktualizacji danych podatkowych – tłumaczy Krzysztof Kamieniak, wójt gminy Szczerców.

Warto przypomnieć, że od tego roku w gminie Szczerców wzrosły kwoty podatków. Dla budynku mieszkalnego poprzednia stawka wynosiła 41 groszy/m2, teraz jest to 50 groszy/m2. Większą różnicę zauważą właściciele budynków gospodarczych, którzy w ubiegłym roku płacili 3 zł/m2, a teraz 3,50 zł/m2. Budynki przeznaczone na działalność gospodarczą liczone są według stawki 16,5 zł/m2, w zeszłym roku było to 15 zł/m2.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy