Reklama

Reklama

Szczepionki będą obowiązkowe? Kaczyński: "Od tego jest państwo jako organizacja przymusu"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Szczepionki będą obowiązkowe? Kaczyński: "Od tego jest państwo jako organizacja przymusu" - Zdjęcie główne

foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak wynika z informacji portalu OKO.press, prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński sugerował, że rząd rozważa wprowadzenie przymusu szczepień przeciwko COVID-19. Takie deklaracje miały paść podczas posiedzenia klubu PiS.

Reklama

Kwestia szczepień przeciwko COVID-19 od wielu miesięcy budzi społeczne kontrowersje. Nie brakuje osób, które nie wierzą w skuteczność zastrzyku, sugerując przy tym, że jego przyjęcie może mieć fatalne konsekwencje dla zdrowia. Eksperci są jednak zgodni, że odsetek Polaków w pełni zaszczepionych wciąż jest zbyt niski, by uniknąć czwartej fali – ta ich zdaniem ma nadejść jesienią.

Kolejna fala zachorowań z pewnością doprowadzi do następnego lockdownu, który jeszcze bardziej pogrąży i tak nadwyrężoną już gospodarkę. Jak więc przekonać do szczepień tych, którzy nie chcą przyjąć zastrzyku? Prób było już wiele – zaczęło się od akcji promocyjnych z udziałem gwiazd, później poinformowano o loterii dla zaszczepionych, a w całej UE wprowadzono tzw. paszporty covidowe. Nie przyniosło to jednak oczekiwanego efektu.

Okazuje się, że rządzący mogą planować skończyć z zachętami, wprowadzając przy tym obowiązek szczepień. Z informacji OKO.press wynika, że takie sugestie miały paść z ust prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego podczas wyjazdowego spotkania klubu parlamentarnego PiS, które odbyło się 15 czerwca.

- Jeśli przekonywanie, zachęty i nagrody nie przekonują, to od tego jest państwo jako organizacja przymusu – miał powiedzieć Jarosław Kaczyński.

To nie pierwszy raz, gdy osoby powiązane z rządem mówią o wprowadzeniu przymusowych szczepień. Pod koniec kwietnia takie rozwiązania sugerował Andrzej Horban, główny doradca premira ds. COVID-19.

- Być może trzeba będzie coś takiego wprowadzić. Ale trudno sobie wyobrazić z kolei, że pan minister zdrowia albo pan wiceminister będzie biegał za obywatelem ze strzykawką pod ochroną policji i usiłował zaszczepić przymusowo – mówił na antenie TVN24.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy