Reklama

Reklama

Planują szczepienia na placu Narutowicza. Ile osób będzie mogło przyjąć zastrzyk?

Opublikowano: pt, 2 lip 2021 10:59
Autor:

Planują szczepienia na placu Narutowicza. Ile osób będzie mogło przyjąć zastrzyk? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już w najbliższy weekend na placu Narutowicza stanie mobilny punkt szczepień. Każdy chętny będzie mógł zaszczepić się przeciwko COVID-19. Magistrat podkreśla, że nie trzeba się wcześniej rejestrować, a wystarczy tylko przyjść…

Reklama

Na placu Narutowicza będzie można zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Z tej możliwości będą mogły skorzystać tylko osoby pełnoletnie. Jak informuje miasto, przygotowanych zostanie w sumie 300 dawek. Mobilny punkt szczepień będzie otwarty w sobotę i niedzielę (3-4 lipca) w godz. 12-20 lub też do wyczerpania zapasów.

– Trwają wakacje, które wiążą się z częstszymi wyjazdami. Nie każdy w tym czasie chce się wiązać konkretnymi terminami. Dlatego porozumieliśmy się z Insulą – podmiotem medycznym obsługującym nasz punkt w Cafe Senior Raj przy ul. Energetyków 6 – aby zorganizować mobilne punkty szczepień. Dobrą okazją do tego są plenerowe wydarzenia, jakie zaplanowaliśmy na lato. Właśnie w ten weekend w centrum będzie się odbywać zlot food trucków. Centrum będzie więc spacerować sporo osób. Mam nadzieję, że wiele z nich skorzysta z mobilnego punktu i się zaszczepi przeciw COVID-19 – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Jak informuje magistrat, do przyjęcia szczepionki nie wymaga się wielu formalności. Nie trzeba się też wcześniej zapisywać. Wystarczy tylko przyjść na plac Narutowicza. Potrzebne jest tylko aktywne e-skierowanie w systemie i dokument tożsamości. Wszystko po to, by maksymalnie uprościć procedurę przyjęcia szczepionki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (27)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 miesiące temu | ocena +5 / -0

  Nie ma odwrotu

  Ci co się zaszczepili to są już złapani jak ryba w siatce.

 • 4 miesiące temu | ocena +5 / -0

  😃Od dwóch lat niema grypy uciekła na 🌒 księżyc

  Przecież nawet Palikot reklamuje szczepienia to tylko utwierdza mnie że pandemia światowa to ściema

 • 4 miesiące temu | ocena +8 / -0

  Belchatowiak

  To może operacje też przeniosą na Narutowicza? Chętni przyjdą, to się im zrobi operację biodra, może kolonoskopię, jakiś zabieg na otwartym sercu?

 • 4 miesiące temu | ocena +8 / -1

  fuck

  Co – w sposób całkowicie nietypowy – zmasakrowało mózg Camilli?Genua: Lekarz, który operował Camillę Canepę: “Mózg pełen zakrzepów; zjawisko dalekie od normalności” - szczepionka na covidTerrorGrype

 • 4 miesiące temu | ocena +8 / -0

  ********************

  Specjaliści od marketingu doceniają też siłę emocji, dlatego ich zdaniem nieprzekonani za pomocą logicznych argumentów, dadzą się zaszczepić w przypadku wytworzenia odpowiedniego „pozytywnego nastawienia” do szczepionek w swoim otoczeniu. Jednym z narzędzi do wytworzenia takiego poczucia jest stosowanie szantażu emocjonalnego. Eksperci podają przykład pielęgniarki z Luizjany, która dzwoni do swoich pacjentów, wahających się przed przyjęciem szczepionki i opowiada, że sama była sceptyczna wobec szczepień, dopóki jej mąż nie umarł z powodu COVID-19. Zespół jednak wydaje się nie zauważać, że jest to broń obosieczna. Nic tak nie wpływa na decyzję o niezaszczepieniu jak osobiste świadectwa zdrowych osób, które po zaszczepieniu ciężko zachorowały lub wręcz przedwcześnie zmarły (przynajmniej wystąpiła podejrzana koincydencja czasowa pomiędzy szczepieniem, a nagłą śmiercią). Eksperci piszą także, że innym sposobem na poprawę odczuć sceptyków jest „granie na strachu (sic!)” przed utratą społecznych oraz ekonomicznych korzyści z faktu przyjęcia szczepionki; dotychczas zjawisko znane – głównie w internecie – jako FOMO (ang. Fear Of Missing Out), marketingowcy przenoszą do „realu”.

  • 4 miesiące temu | ocena +8 / -0

   ********************

   Przechodząc do ostatniej kategorii, eksperci wyłuszczają jak istotne z perspektywy masowych szczepień jest zaangażowanie logistyczne i administracyjne państw oraz podmiotów indywidualnych. W tym kontekście postulują instalację jak największej sieci punktów szczepień oraz stosowanie zachęt takich jak „czas wolny, darmowe upominki, czy loterie fantowe”. „Zastosowanie skoncentrowanego na pacjencie podejścia „myśl i czuj” do problemu szczepionek COVID-19 poprawi wysiłki na rzecz przyspieszenia osiągnięcia globalnej odporności stadnej” – uważają autorzy publikacji. „Zapewnienie bezpiecznego powrotu do normalności i ożywienia gospodarczego oraz przezwyciężenie tego kryzysu zdrowotnego i ekonomicznego może zależeć od przyjęcia właśnie tej taktyki”

 • 4 miesiące temu | ocena +8 / -0

  ********************

  I tak już podczas pierwszego kroku, polegającemu na przekonaniu do szczepionek na poziomie logicznej argumentacji, główne wyzwanie stanowi „przezwyciężenie dezinformacji”. Jako główny powód odkładania szczepienia, eksperci wskazują obawę przed nieprzewidywalnymi skutkami ubocznymi opracowanych na szybko, dopuszczonych na warunkowych zasadach preparatów. Mając w głębokim poważaniu prawo do wyrażania – chyba zgodzimy się, że w pełni uzasadnionego? – sceptycyzmu (w końcu każdy ryzykuje własnym zdrowiem), marketingowcy proponują wpychanie nam nie do końca sprawdzonego – co z resztą sami przyznają! – produktu przy pomocy aktywności „lokalnych liderów docierających do sceptyków za pośrednictwem mediów, rozmów telefonicznych, direct mailingu, telewizji, kampanii bilbordowych i cyfrowych”. Szczególnie ważną rolę do odegrania mają tutaj przywódcy religijni; pastorzy, księża, biskupi etc. Zatem zamiast konfrontować się z niewygodnymi, lecz prawdziwymi i rzetelnymi kontrargumentami, „przezwyciężanie dezinformacji” zdaniem przedstawicieli WEF polega na zagłuszaniu ich przy pomocy nachalnej i agresywnej kampanii pro-szczepionkowej. Taka strategia wymaga przede wszystkim udziału największych mediów społecznościowych. Rozwinięta do niespotykanych wcześniej rozmiarów cenzura internetu, uważana jest w tym kontekście za zjawisko jak najbardziej pozytywne.

 • 4 miesiące temu | ocena +8 / -0

  *************************

  Światowe Forum Ekonomiczne: szczepienia na COVID-19 „największym wyzwaniem marketingowym” w historii Konieczność wyszczepienia 60-70 proc. populacji globu przeciw COVID-19 stwarza „największe marketingowe wyzwanie w historii”, zauważają eksperci Światowego Forum Ekonomicznego. Niewystarczające tempo szczepień powoduje, że marketingowcy z WEF już pracują nad globalnym wzorcem programów reklamowych. Czy zatem wkrótce możemy spodziewać się niezwykle agresywnych i bezpośrednich kampanii pro-szczepiennych? Tak przynajmniej wynika z lektury artykułu opublikowanego na łamach weforum.org. Rohit Deshpandé z Harvard Business School, Ofer Mintz z Universytetu Technologicznego w Sydney i profesor marketingu Imran S. Currim z Kalifornii zastanawiają się jak stworzyć skuteczny, kompleksowy plan marketingowy dla dopuszczonych warunkowo szczepionek przeciw COVID-19.

 • 4 miesiące temu | ocena +15 / -4

  Motylska

  Czy Czechowska ma jakąś wiedze medyczną że jako osoba publiczna namawia do wstrzykiwania niezbadanej substancji pochodzenia zy dowskiego (nie mylić że szczepionką)?

 • 4 miesiące temu | ocena +10 / -4

  Nigdy nie będę się szczepil buhhhaaa

  Szukają naiwniakow

 • 4 miesiące temu | ocena +11 / -4

  Nigdy nie będę się szczepil buhhhaaa

  Buhhhaaa nikt wam nie zgodzi się na to świństwo

 • 4 miesiące temu | ocena +6 / -9

  Brawo DDB

  Ruskie trolle w akcji

 • 4 miesiące temu | ocena +15 / -2

  srooo

  bandyci traktujecie to jak kupienie waty cukrowej czy loda? wustarczy przyjsc i sie zaszczepic! a gdzie ***** porzadny rzetelny wywiad lekarski???? kto beezie odpowiadałza trupy po tej waszej szczepionce? no wiem nie wy nie wy bo nikt nie bedzie odpowiadał proste...szczepcie sie glupki ...zreszta :"Mobilny punkt szczepień będzie otwarty w sobotę i niedzielę (3-4 lipca) w godz. 12-20 lub też do wyczerpania zapasów." czyli bedzie czynny dfo 20! :D:D:DDD

  • 4 miesiące temu | ocena +8 / -11

   Brawo DDB

   Ruski trollu nawet po polsku nie umiesz pisać!

   • 4 miesiące temu | ocena +8 / -1

    srooo

    nigdy nie byłęm w rosji ****** hahaha zdejmij ta szmate z ryja upasła ty chodzisz w poludnie w namordniku widziałęm cie pajacu

  • 4 miesiące temu | ocena +13 / -3

   Maro

   Nawet nie zdajesz sobie sprawy w jak wielkim jesteś błędzie! Ponieważ tu wcale nie chodzi o szczepionki. Wolność jest zabierana powoli, na lato poluzowali żeby ludzie nie wyszli na ulicę, ale poczekaj już gadają o falach i innych deltach. I tak do zniewolenia. Szurskie teorie płaska ziemia? gdzie internetowe trolle mieszające ludziom w głowach? Zaraz tu przyjdą i będą wyzywać od świrów i płaskoziemców. Tymczasem życie, które znaliście ucieka z każdym miesiącem. Daliśmy sobie odebrać wolność. Media kłamią zamiętajcie na całe życie!

   • 4 miesiące temu | ocena +8 / -1

    jam

    i tak sie nie zaszczepie i nie ma mozliwosci by mnie zmusili, maseczek tez nie nosilem i nie dostalem zadnego mandatu

 • 4 miesiące temu | ocena +13 / -3

  ch..ja se zaszczep

  Wali mnie ta akcja . Jak nie przez loterię namawiają to na weekend w mieście . Jeśli nie to zadzwonią i będą truć kapcia. Z daleka widać że to akcja która nie przyniesie korzyści obywatelom tylko systemowi.

 • 4 miesiące temu | ocena +4 / -20

  STOP rosyjskim trollom

  Komu zależy na tym by jak najmniej Polaków się zaszczepiło? Dlaczego na tym portalu zezwalacie na rosyjską dezinformację?

 • 4 miesiące temu | ocena +19 / -5

  Komunizm wiecznie żywy straszenie szantażowanie pseudo epidemią😡

  darmo nie🙂😗zamierzam się szczepić celebryci za promocję tego szajsu podostawiali miliony a biedota jest straszona i szantażowana przez pseudo media takie jak .😡 Dzień dobry PiS propagandowa strona Bełchatów Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin.

 • 4 miesiące temu | ocena +10 / -1

  Antek

  A jak będzie 0 to co zrobią?

  • 4 miesiące temu | ocena +8 / -0

   Prosta sprawa

   Nic, a co mają zrobić 😎 Akcja spoko. Kto się zechce zaszczepi, kto nie, to nikt go do punktu szczepień siłą nie zawlecze 😎 Każdy powinien mieć prawo wyboru. I ten co nie chce i ten co chce.

   • 4 miesiące temu | ocena +5 / -5

    fewfef

    Po prostu nie będziesz mógł wejść na basen, do kina, autobusu, sklepu czy lekarza, a dwór też się ograniczy, ale spokojnie, nie wszystko naraz. Żabę należy gotować powoli by się nie zorientowała i nie wyskoczyła.