Reklama

Syrop dla dzieci wycofany z aptek. Upewnij się, że nie masz go w domu!

Opublikowano:
Autor:

Syrop dla dzieci wycofany z aptek. Upewnij się, że nie masz go w domu! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rodzice, którzy podają swoim dzieciom Pediprofen i nadal mają opakowanie medykamentu w szafce natychmiast powinni je wyrzucić. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał bowiem jedną partię syropu ze sprzedaży. Wszystko przez to, że nie spełniał wymogów jakościowych.

Do GIF-u wpłynęła niepokojąca informacja. Podejrzewano, że przeciwgorączkowy, przeciwbólowy i przeciwzapalny lek przeznaczony dla dzieci do 11 roku życia, nie spełnia wymagań jakościowych. W toku przeprowadzonych badań potwierdziło się potencjalne wystąpienie wyniku poza specyfikacją w zakresie czynności mikrobiologicznej.

- Główny Inspektora Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Pediprofen (Ibuprofenum) 20 mg/ml, zawiesina doustna. Numer serii: J01, data ważności: 12.2018, 1 butelka 100 ml - czytamy w wydanej 30 stycznia decyzji.

W przypadku posiadania leku z wyżej wymienionej partii, należy natychmiast zaprzestać podawania go swoim dzieciom i pozbyć się go, wrzucając do specjalnych pojemników. Znaleźć je można w aptekach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE