Reklama

Święty Mikołaj nie przetrwał nawet jednej doby w Zelowie. Urzędnicy szukają wandali

Opublikowano:
Autor:

Święty Mikołaj nie przetrwał nawet jednej doby w Zelowie. Urzędnicy szukają wandali - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Święta to czas, w którym dookoła panuje piękna i miła atmosfera, a budynki i całe miasta ozdobione są świątecznymi dodatkami. Nie wszyscy jednak potrafią docenić takie starania - przykład mamy w Zelowie, gdzie w nocy, najprawdopodobniej z 24 na 25 grudnia zniszczono jedną z przygotowanych przez gminę dekoracji. Mówiąc wprost, ucierpiał święty Mikołaj - iluminacja została zrzucona i połamana. Zarówno internauci, jak i urzędnicy nie kryją oburzenia.

Świąteczne dekoracje z pewnością wizualnie uatrakcyjniają miasta. Urzędnicy nie spodziewali się jednak, że święty Mikołaj nie będzie w stanie przetrwać nawet wigilijnej nocy. Wywieszona w Zelowie dekoracja przedstawiająca ulubieńca najmłodszych została połamana z 24 na 25 grudnia.

- Większość miast i miasteczek w okresie około świątecznym dekoruje swoje miejscowości, tak aby było milej, ładniej, odświętnie. Uznaliśmy, że również mieszkańcy Zelowa, przede wszystkim Ci najmłodsi, zasługują na to, aby i u nas pojawiły się przestrzenne świąteczne dekoracje - informują urzędnicy z Zelowa.

Na ten moment nie udało się jeszcze namierzyć osób, które zniszczyły ozdobę, urzędnicy mają jednak nadzieje, że uda się pociągnąć je do odpowiedzialności.

- W związku z tym, że naszej gminy nie stać na tego rodzaju wydatki, postaraliśmy się o fundusze z zewnątrz, za które zakupiono dekoracje. Były one świetną atrakcją jarmarku bożonarodzeniowego, i choć obawialiśmy się, postanowiliśmy na okres świąt wystawić dekoracje na Placu Dąbrowskiego. Wystarczyła doba i jedna z nich została zniszczona. To bardzo przykre. Takie karygodne zachowania godzą we wszystkich mieszkańców. Wspólnie dbajmy o naszą miejscowość, i potępiajmy wandalizm. Liczymy na to, że sprawcy zostaną odnalezieni i ukarani - informują urzędnicy.

Pod opublikowanym przez gminę Zelów postem, wielu internatów wyraziło swoje niezadowolenie, a wręcz oburzenie w związku z sytuacją.

- To nie pierwsza rzecz zniszczona na terenie miasta... !? Gdzie są władze miasta i Policja... Są kamery.... I nic.... Brak osoby odpowiedzialnej..... !? Dużo można pisać . Brak kultury ...!!! - pisze pan Artur

- Należy ukarać sprawcę na tyle by długo pamiętał o swoim głupim zachowaniu - komentuje sprawę pani Michalina.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE