Reklama

Reklama

Stypendyści nagrodzeni podczas sesji [FOTO]

Opublikowano: śr, 27 wrz 2017 10:18
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Średnia ich ocen jest imponująca, podobnie jak trofea z ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i olimpiad - dziś osiemnastu uczniów szkół ponadgimnazjalnych odebrało z rąk starosty Waldemara Wyczachowskiego gratulacje i stypendia motywacyjne.

Reklama

Stypendia motywacyjne trafiają do rąk najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalych, których średnia ocen w roku szkolnym 2016/2017 wyniosła co najmniej 4,75. Świadectwa powiatowych stypendystów pokazują jednak, że na minimalnym wymaganiu się nie zatrzymują... Przeważająca ilość stypendystów może się pochwalić średnią powyżej 5,0. Ponadto każdy z nich ma niebagatelne sukcesy w konkursach, olimpiadach czy zawodach sportowych.

Stypendia - w zależności od średniej ocen i osiągnięć ucznia - wahają się w granicach od 312,30 zł do 1.665,60 zł.

Nagrodzeni uczniowie i ich osiągnięcia:

 • Alina Stasiak z II Liceum Ogólnokształcącego zdobyła stypendium w wysokości 1.665,60 zł. Średnia ocen to 4,88 i zachowanie wzorowe. Szczególne osiągnięcia to: II miejsce na Mistrzostwach Świata Młodzików i Juniorów w kategorii do 56 kg w Kickboxingu (Irlandia); I miejsce na Mistrzostwach Polski w K1 w kategorii junior starszy (Legnica) ; II miejsce na Mistrzostwach Polski Low- Kick w kategorii junior starszy (Nowy Targ); I miejsce na Mistrzostwach Polski w K1 Rules w kategorii junior młodszy (Wrocław)
 • Joanna Osowska z II Liceum Ogólnokształcącego, która uzyskała stypendium w wysokości 1.613,55 zł za średnią ocen 5,22 , wzorowe zachowanie oraz za wysokie osiągnięcia sportowe, tj.: III miejsce w walkach kobiet do 65 kg na Mistrzostwach Polski Juniorów w Taekwon-Do (Dąbrowa Bialostocka); I miejsce w walkach kobiet do 65 kg, I miejsce w walkach kobiet I Dan oraz I miejsce w technikach specjalnych kobiet na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów Taekwon-Do ITF (Bełchatów); I miejsce w walkach do 65 kg, I miejsce w walkach I Dan na Międzywojewódzkich Mistrzostwa Juniorów w Poznaniu.
 • Michał Żywicki z I Liceum Ogólnokształcącego, który uzyskał najwyższą średnią 5,56. oraz wzorowe zachowanie. Uzyskał stypendium w wysokości 1.561,50 zł Najważniejsze osiągnięcia: finalista Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego Eureka; finalista Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Alfik; finalista XV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Filer; finalista Konkursu Matematycznego „Matematyka Moja Pasja”; II miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Matematycznym; III miejsce w IX Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Zjawiska Fizyczne w Obiektywie” oraz reprezentacja I LO w poczcie sztandarowym podczas uroczystości szkolnych oraz państwowych.
 • Dominika Wyczachowska, która uzyskała jedną z najwyższych średnich 5,50 oraz zachowanie wzorowe. Otrzymała stypendium motywacyjne w wysokości 1.249,20 zł w szczególności za: osiągnięcie finału XIV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Łowcy Talentów Jersz”, osiągniecie finału Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego EUREKA; działalność w Grupie Teatralnej BAT – PKP .
 • Szymon Wilk z I Liceum Ogólnokształcącego, który uzyskał średnią 4,90 oraz zachowanie bardzo dobre. Uzyskał stypendium w wysokości 1.197,15 zł Najważniejsze osiągnięcia: laureat 6-go miejsca w kraju w Konkursie Matematycznym PANGEA, finalista Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny, II miejsce w konkursie Najlepszy Uczeń Explorers Festiwal Laboratorium Przygody; finalista VIII Rejonowego Konkursu Fizycznego dla Uczniów Kl. II; I miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Matematycznym.
 • Tomasz Przerywacz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 - stypendium w wysokości 1.041,00 zł, uczeń uzyskał średnią 5,40 oraz zachowanie wzorowe. Najważniejsze osiągnięcia: finalista XL Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, grupa tematyczna: elektronika; laureat II etapu XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”, w pozostałej działalności na rzecz środowiska lokalnego należy wymienić: Członek Szkolnego Klubu Wolontariusza w ZSP Nr 3 w Bełchatowie, Członek Szkolnego Koła Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy ZSP nr3.
 • Szymon Śmigielski z I Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie, który uzyskał średnią 5,31 i zachowanie wzorowe. Otrzymuje stypendium w wysokości 832,80 zł Najważniejsze osiągnięcia: finalista Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego Geo-Planeta, II miejsce w IX Powiatowym Konkursie Geograficznym „Mapa bez tajemnic”; III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwa LZS Powiatu Bełchatowskiego w warcabach; I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach LZS Powiatu Bełchatowskiego w warcabach.
 • Przemysław Stąsiek z II Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie, który uzyskał średnią 4,90 i wzorowe zachowanie. Wysokość stypendium to 832,80 zł Najważniejsze osiągnięcia: VII miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów - piłka siatkowa finalista Licealiady woj. łódzkiego w siatkówce plażowej; I miejsce w finale województwa małopolskiego w siatkówce plażowej.
 • Marcin Dłubakowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Bełchatowie, który uzyskał średnią 5,28 i wzorowe zachowanie osiągając stypendium w wysokości 780,75 zł. Najważniejsze osiągnięcia: tytuł laureata w XL Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, III miejsce drużynowo w Bełchatowskim Turnieju Informatycznym; I miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Ortograficznym.
 • Kacper Mielczarek z I Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie, który uzyskał średnią 5,27 i wzorowe zachowanie. Najważniejsze osiągnięcia: finalista XV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Filer; I miejsce w I Konkursie Wiedzy Psychologicznej (powiatowym); Członek Szkolnego Klubu Wolontariusza . Otrzymuje stypendium w wysokości 728,70 zł
 • Agnieszka Dobrzelak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Bełchatowie, która uzyskała średnią 5,39 i wzorowe zachowanie. Stypendium w wysokości 624,60 zł otrzymuje za: osiągnięcie finału Wojewódzkiego Ekologicznego Konkursu Fotograficznego „Zwierzęta - nasi dobrzy sąsiedzi”; III miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o kulturze.
 • Jakub Kowalczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Bełchatowie, który uzyskał średnią 5,33 i wzorowe zachowanie. Jego najważniejsze osiągnięcia: II miejsce drużynowo w Licealiadzie Finale Wojewódzkim Tenisa Stołowego Drużynowego Chłopców; II miejsce drużynowo w Bełchatowskim Turnieju Informatycznym (powiatowy).Jakub Kowalczyk otrzymuje stypendium w wysokości 572,55 zł
 • Marcin Marciniak z II Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie, który uzyskał średnią 5,00 oraz wzorowe zachowanie. Stypendium w wysokości 468,45 zł otrzymuje za VII miejsce w Mistrzostwach Polski w piłce siatkowej (drużynowo).
 • Kacper Pal z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Bełchatowie, który uzyskał średnią 5,25 i wzorowe zachowanie. Stypendium w wysokości 468,45 zł za I miejsce w wojewódzkim Konkursie wiedzy na temat bezpieczeństwa pracy w budownictwie w ramach kampanii „ Kultura bezpieczeństwa”.
 • Sandra Janik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Bełchatowie, która uzyskała średnią 5,31. i wzorowe zachowanie. Stypendium w wysokości 364,35 zł za III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłkę Koszykową Dziewcząt
 • Kamil Kołatek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Bełchatowie, który uzyskał średnią 5,20 i wzorowe zachowanie. Stypendium w wysokości 364,35 zł za II miejsce drużynowo w Bełchatowskim Turnieju Informatycznym (powiatowy).
 • Natalia Sadowska z II Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie, która uzyskała średnią 5,13 i bardzo dobre zachowanie Jej osiągnięcie, I miejsce w I Powiatowym konkursie wiedzy o literaturze brytyjskiej i amerykańskiej, pozwoliło na uzyskanie stypendium w wysokości 312,30 zł.
 • Dominik Urbaniak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie, który uzyskał średnią 4,81 i wzorowe zachowanie Jego osiągnięcie - I miejsce w I Powiatowym konkursie Humor w Języku Angielskim - pozwoliło na uzyskanie stypendium w wysokości 312,30 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Kinga

  Brawo Agnieszka Dobrzelak!!

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  1234

  Laska z 4zdjęcia wygląda na 30 lat ... :D:D:D:D:D

  • 4 lata temu | ocena +1 / -1

   stan

   Może kiblowała, a potem się wzięła za naukę :D

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  operrr

  Dominika to córka Waldka?? Ta średnia to rzeczywista, czy załatwiona?