Reklama

Strażnicy miejscy dostali specjalną prośbę od prezydent Bełchatowa. Co dostaniesz zamiast mandatu?

Opublikowano: pon, 19 paź 2020 14:00
Autor:

Strażnicy miejscy dostali specjalną prośbę od prezydent Bełchatowa. Co dostaniesz zamiast mandatu?  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od kilku dni obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej - kontrolować mieszkańców mają policjanci, którzy stosują taktykę "zera tolerancji". Funkcjonariuszom mają pomagać strażnicy miejscy, którzy jednak dostali nieco inne wytyczne. Zamiast mandatu rozdają... maseczki.

Strażnicy miejscy przeszli pod nadzór policji - takie zarządzenie wydał bowiem Wojewoda Łódzki. Jest to oczywiście powiązane z eskalacją epidemii i coraz większą ilością osób skierowanych na kwarantannę.

- Chodzi głównie o zadania związane z przeciwdziałaniem COVID-19. Mam tu na myśli chociażby oddelegowanie strażników do wspólnych patroli z funkcjonariuszami policji, kontrole osób pozostających w izolacji domowej czy sprawdzanie przestrzegania obowiązujących obostrzeń – tłumaczy komendant bełchatowskiej Straży Miejskiej Piotr Barasiński.

Zgodnie z nowym reżimem sanitarnym, obowiązek zakrywania ust i nosa obowiązuje w całej przestrzeni publicznej, a za jego nieprzestrzeganie grozi nawet 500 - złotowy mandat. Okazuje się, że prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska wystosowała do strażników prośbę, by zamiast mandatów pouczali mieszkańców i wręczali im maseczki.

- Jesteśmy służbą samorządową i dla nas głównym celem jest mobilizowanie do tego, byśmy wszyscy świadomie i odpowiedzialnie realizowali zalecenia i wszelkie obostrzenia. Na prośbę pani prezydent Bełchatowa Marioli Czechowskiej pouczamy naszych mieszkańców i wręczamy im maseczki, prosząc o ich używania dla dobra nas wszystkich. Tłumaczymy, że jeżeli nie chcą robić tego dla siebie, to może zrobią to dla bezpieczeństwa osób przebywających w ich otoczeniu – mówi Piotr Barasiński.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE