Reklama

Staruszkowie z Bełchatowa ograbieni z emerytur. Złodzieje mają nowy sposób

Opublikowano:
Autor:

Staruszkowie z Bełchatowa ograbieni z emerytur. Złodzieje mają nowy sposób - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj w godzinach południowych doszło do kradzieży na jednym z Bełchatowskich osiedli. Starsza kobieta dała się podejść złodziejce, która ukradła jej 2200zł.

Do mieszkania 82-latki z Bełchatowa zapukała kobieta, która przedstawiła się jako urzędniczka. Wyjaśniła, że jej zadaniem jest sprawdzenie, czy mieszkańcy bloku mają ważny "dodatek na leki", w związku z czym poprosiła o odcinek z wypłaty ostatniej emerytury.

Niczego nie podejrzewająca starsza kobieta, wypełniła prośbę. Wyjęła z szafki odcinek, pod którym leżała kwota 1500 zł. Rzekoma urzędniczka, wyjaśniła, że to dokument dotyczący emerytury męża, a potrzebny będzie również odcinek jej rozmówczyni. Staruszka sięgnęła więc do płaszcza, gdzie znajdował się wymagany pasek z emerytury, wraz z kwotą 700 zł.

Wykorzystując pełne zaufanie starszej bełchatowianki, oszustka poprosiła, aby ta się odwróciła plecami, tłumacząc, że chciałby sprawdzić jej kręgosłup. Prawdopodobnie to właśnie w tym momencie młodsza kobieta ukradła pieniądze.

82-latka dopiero po powrocie męża zorientowała się, że w szafce i płaszczu nie ma gotówki. Poszkodowani natychmiast zawiadomili policję.

Obecnie nie mamy zbyt wielu danych dotyczących wyglądu złodziejki. Wiadomo jedynie, że miała około 40 lat, a na głowie nosiła czapkę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE