Reklama

Sprawdzą stan placów zabaw na bełchatowskich osiedlach. Nowy piasek z atestem

Opublikowano:
Autor:

Sprawdzą stan placów zabaw na bełchatowskich osiedlach. Nowy piasek z atestem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Choć pogoda w tym momencie nie zachęca do zabawy na świeżym powietrzu, to z pewnością w najbliższych miesiącach będzie jedną z podstawowych atrakcji placów zabaw, mowa o piaskownicach. By jednak zabawa w nich była bezpieczna niezbędnym elementem jest czysty piach. W tej chwili wszystkie miejskie piaskownice i pola piaskowe wokół placów zabaw przechodzą pozimowe sprzątanie.

Akcja wymiany piasku przeprowadzona jest rokrocznie, jeszcze przed rozpoczęciem na dobre sezonu letniego, chodzi o to by piaskownice były utrzymane w jak najlepszym stanie higieniczno-sanitarnym.

- Wybierana jest ok. 20 cm warstwa starego piasku, usuwane są z nich także różnego rodzaju nieczystości. Dopiero na tak przygotowane miejsce nasypywany jest nowy piasek, a piaskownica uzupełniana jest nim do górnej krawędzi – informują miejscy urzędnicy.

Co warte podkreślenia, do zabawy nie jest wysypywany byle jaki piach. Ten w bełchatowskich piaskownicach posiada atest. Brak kamyków i niepylenie sprawiają, że budowanie zamków i babek jest dla maluchów bezpieczne.

Łącznie wymianie poddano piach we wszystkich 23 miejskich piaskownicach. Część z nich znajduje się na terenie placów zabaw, a kolejne wśród większego pola piaskowego. Kilka z nich jest także wolnostojących. W ich przypadku dodatkowo został także posprzątany teren wokół – w odległości od 50 cm do metra.

- Dodatkowo miasto uporządkowało dwa place zabaw, których nawierzchnia jest piaskowa. Mowa o tych na os. Czaplinieckim oraz na os. Dolnośląskim w pobliżu bloków nr 103 i 104. Usunięcie nieczystości, dosypanie nowego piasku, przegrabienie pola piaskowe – to zadania, jakie które zostały tam wykonane – dodają pracownicy magistratu.

Wymiana piasku przeprowadzana jest raz w roku – przed letnim sezonem. Koszt tych prac to wydatek rzędu 22,4 tys. zł, a przeprowadziły je Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej. W kolejnych miesiącach ilość piasku i jego stan jest na bieżąco kontrolowana.

- Do końca maja Wydział Inżynierii i Ochrony Środowiska w magistracie ma wykonać dokładny przegląd miejskich placów zabaw. Sprawdzany będzie m.in. stan urządzeń i małej architektury – wymieniają pracownicy UM.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE