Reklama

Spotkanie z pisarką Małgorzatą Wardą w bibliotece głównej

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie z  pisarką Małgorzatą Wardą  w bibliotece głównej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na autorskie spotkanie z pisarką Małgorzatą Wardą, które odbędzie się 7 maja o godz. 18 00 w Bibliotece głównej przy ul. Kościuszki 9.

Małgorzata Warda – pisarka z Gdyni, dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiecej – w roku 2013 otrzymała nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia pt.: „Dziewczynka, która widziała zbyt wiele”, a w 2016 odebrała grand prix dla najlepszej powieści napisanej przez kobietę za „Najpiękniejszą na niebie”.

Laureatka nagrody IBBY 2015 dla najlepszej książki młodzieżowej za powieść "5 sekund do Io".

Jej powieści dotykają trudnych emocjonalnie tematów społecznych takich jak: przemoc w rodzinie, gwałt, zaginięcia dzieci. Podczas pracy nad nimi autorka współpracuje z policją, z psychologami, rozmawia z rodzinami zaginionych dzieci, z ofiarami przemocy, przy pracy nad książką pt.: „Jak oddech” miała możliwość współpracować z jasnowidzem, Krzysztofem Jackowskim.

Jest autorką kilku tekstów piosenek zespołu Farba, w którym gra jej mąż.

Z wykształcenia rzeźbiarka, autorka cenionych portretów i obrazów, wykonanych w jej indywidualnym stylu oraz oryginalnych elementów wyposażenia wnętrz. Przez wiele lat współpracowała z malarzem, Marcinem Kędzierskim, tworząc Grupę Miejską, zajmującą się komentowaniem miasta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE