Sukcesy lekkoatletów z naszego miasta. Życiówki i medale na zawodach [FOTO]

Autor: | Zdjęcie: UKS Czempion

Sukcesy lekkoatletów z naszego miasta. Życiówki i medale na zawodach [FOTO] - Zdjęcie główne

foto UKS Czempion

Sport Zawodnicy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego oraz UKS Czempion przywieźli worek medal z Wojewódzkich Zawodów LDK w Łodzi. Wielu z młodych lekkoatletów osiągnęło również rekordy życiowe .

Z całą pewnością to był udany weekend dla młodych bełchatowskich lekkoatletów. Zawodnicy BKL-u oraz UKS Czempion wystartowali w Wojewódzkich Zawodach LDK, które odbyły się w sobotę, 25 maja, w Łodzi.

Świetne wyniki zanotowali zawodnicy z BKL-u Bełchatów. Dwa złote krążki zdobyła Weronika Morawiec, ustanawiając najlepsze wyniki w kraju w skoku w dal (4,57 m) oraz biegu na 60 metrów (8,60 s). Podwójne złoto zdobył też Szymon Drogosz w biegu na 60 m – 8,85 s (życiówka) oraz w skoku w dal – 4,01 m (życiówka).

Rekord życiowy ustanowił również Oskar Staryga, którym tym samym osiągnął drugi wynik w kraju w biegu 300m przez płotki, pokonując ten dystans w czasie 39.97s i zdobywając złoty medal. Po złoto sięgnęła również Alicja Morawiec w biegu na 100 metrów, uzyskując życiówkę i trzeci wynik w kraju (12,39 s). Złoto zdobyła również Adrianna Górny w skoku w dal – 4,79 m.

Srebrne medale wywalczyli: Alicja Sinkiewicz (300 mppł) – 49,04s PB, Adrianna Górny (wieloskok) – 10,49m PB, Bartosz Filipczak (100m) – 12.85 PB. Brązowe medale zdobyli natomiast: Mateusz Łopata (60m)- 9.19 PB oraz Natalia Cybułka (100m) – 13.65 PB.

Świetne wyniki na tych zawodach odnotowali również zawodnicy UKS Czempion, którzy zdobyli jeden złoty medal, dwa srebrne oraz dwa brązowe. Złoto wywalczył Oskar Kolano w biegu na 1000 metrów. Z kolei w biegu na 60 m srebrny medal zdobyła Nadia Kapłaniak. Srebrny krążek zawisł również na szyi Klaudii Bandurskiej za bieg na dystansie 600 metrów.

Trzecie miejsce w biegu na dystansie 300 metrów zajęła Tola Staszewska, uzyskując 47,19 s, ustanawiając swój rekord życiowy. Brązowy medal zdobył też Tymoteusz Załęczny, uzyskując na 100 metrów wynik 13,77.