Autor: | Zdjęcie: UKS Czempion Bełchatów

Sukces lekkoatletek z naszego miasta. Zdobyły trzy medale na Mistrzostwach Polski - Zdjęcie główne

foto UKS Czempion Bełchatów

SportKolejny sukces zawodniczek UKS „Czempion” Bełchatów. Podopieczne Dariusza Rybarczyka udanie debiutowały na Mistrzostwach Polskich w Lekkoatletyce w kategorii U18. Kto stanął na podium?

Świetny start na Stadionie Śląskim w Chorzowie zaliczyły lekkoatletki z UKS „Czempion” Bełchatów podczas 55. Mistrzostw Polski w kategorii U18. Zawodniczki z Bełchatowa zdobyły trzy medale, po jednym z każdego kruszcu.

Szczególnie imponujące jest osiągnięcie w sztafecie 4x100 metrów, na którym Anna Olczyk, Małgorzata Domagała, Amelia Zochniak i Lena Pajęcka nie dały konkurentkom żadnych szans, uzyskując wynik 46,64 i zbliżając się tym samym do 40-letniego rekordu kraju.

Srebrny medal po świetnym biegu na dystansie 400 metrów zdobyła Lena Pajęcka, która tym samym ustanowiła nowy rekord życiowy. Z kolei brązowy medal na dystansie 100 metrów przez płotki wywalczyła Amelia Zochniak, która w tym roku ustanowiła dwa rekordy Polski na płotkach krótkich i długich na dystansie 400 m.

- Kontuzja po ustanowieniu rekordu Polski w Warszawie nie pozwoliła pokazać jej pełni talentu – informuje Dariusz Rybarczyk.

Jak dodaje, z dobrej strony pokazały się też inne zawodniczki. Małgorzata Domagała została sklasyfikowana na 7-8 pozycji w finale A na 100 metrów. Z kolei Roksana Załęczna, która jak przyznaje sam trener, ze startu na start jest coraz lepsza, w zaledwie swoim trzecim biegu na dystansie 400 mppł wygrała finał B z nową życiówką 63,75 i zajęła ostatecznie 9. miejsce. Natomiast Anna Olczyk zajęła 11. miejsce w konkurencji 110 ppł osiągając 11,66 sekundy.