Opublikowano:
Autor:

BetClic 3. Liga: Przełamanie GKS-u Bełchatów w meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki! - Zdjęcie główne

SportW niedzielne popołudnie drużyna GKS-u Bełchatów podejmowała na stadionie przy Sportowej 3 zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki. Jakim wynikiem zakończyło się spotkanie rozgrywane w ramach 10. kolejki sezonu 2024/2025 rozgrywek BetClic 3. Ligi?

Po trzech zwycięstwach z rzędu wydawało się, że podopieczni Artura Derbina złapali już odpowiednią formę i będą kontynuować marsz w górę ligowej tabeli. Prognozy te zostały jednak brutalnie zweryfikowane przez rzeczywistość. W ostatnich trzech potyczkach o ligowe punkty GKS Bełchatów zdobył tylko jedno oczko. W minioną środę „Brunatni” dostali lekcję futbolu od Legii II Warszawa, przegrywając na wyjeździe aż 1:4 w zaległym spotkaniu.

Dobrą okazją do przełamania złej passy było domowe spotkanie z Lechią Tomaszów Mazowiecki, która tylko trzy ze swoich dziesięciu oczek zdobyła na wyjeździe. Z rywalem tym Biało-Zielono-Czarni wygrali u siebie w poprzednim sezonie 2:0 po golach Szymorka i Karpińskiego. Jak było tym razem?

Rozpoczęło się obiecująco, bo po niespełna dwóch kwadransach gry „Brunatni” prowadzili 1:0. Gola zdobył 21-letni Patryk Pytlewski, który dołączył do drużyny z naszego miasta w połowie września, a już zdążył zdobyć trzy bramki. Nie byłoby tego ostatniego trafienia, gdyby nie kilkudziesięciometrowy rajd Mateusza Szymorka lewą stroną boiska i podanie w pole karne do strzelca bramki.

Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo, bo w 37. minucie do wyrównania doprowadził Marcin Pieńkowski. Bełchatowianie odzyskali przewagę tuż przed przerwą, kiedy to z dystansu huknął Artur Golański, a do piłki odbitej przez golkipera gości jako pierwszy doskoczył Łukasz Wroński i wpakował ją do siatki.

Kropkę nad „i” w 49. minucie postawił  Mateusz Szymorek, który do asysty dołożył bramkę. Lewy obrońca GKS-u Bełchatów dostał podanie w pole karne, które wykończył soczystym uderzeniem. Przyjezdni odpowiedzieli w 59. minucie golem Mariusza Rybickiego po kombinacyjnym rozegraniu rzutu rożnego, ale na nic więcej nie było ich już stać.

GKS Bełchatów – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 (2:1)
1:0 – Patryk Pytlewski (29')
1:1 – Marcin Pieńkowski (37')
2:1 – Łukasz Wroński (44')
3:1 – Mateusz Szymorek (49')
3:2 – Mariusz Rybicki (59')

Skład GKS-u Bełchatów: Kossyanowicz – Szymorek, Czerech, Bartosiński, Sarnik – Wroński, Nowakowski, Golański, Pytlewski – Kwaczreliszwili, Bartosiak.

Wygrana z Lechią to czwarte zwycięstwo bełchatowian w sezonie 2024/2025. W 11. kolejce grupy pierwszej rozgrywek BetClic 3. Ligi piłkarze GKS-u Bełchatów zmierzą się na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn (niedziela 6 października, godz. 15:00). Powrót na GIEKSA Arenę w sobotę 12 października, podczas meczu derbowego z Wartą Sieradz.