BetClic 3. Liga: GKS Bełchatów ustrzelił Sokoła!

Autor: | Zdjęcie: GKS Bełchatów via @GKSBelchatow_ on X.com

BetClic 3. Liga: GKS Bełchatów ustrzelił Sokoła! - Zdjęcie główne

foto GKS Bełchatów via @GKSBelchatow_ on X.com

Sport W inauguracyjnym spotkaniu 5. kolejki zmagań w grupie pierwszej BetClic 3. Ligi, piłkarze GKS-u Bełchatów rywalizowali na wyjeździe z drużyną Sokoła Aleksandrów Łódzki. Jakim rezultatem zakończyło się to spotkanie?

Podopieczni Artura Derbina do sobotniej konfrontacji przystępowali po pierwszym zwycięstwie w sezonie. W środę „Brunatni” pokonali na własnym boisku Jagiellonię II Białystok (1:0 po golu Piotra Gryszkiewicza) i wszyscy liczyli na to, że uda się pójść za ciosem. Nikt nie nastawiał się jednak na łatwą przeprawę, bo rywal w całym 2024 roku nie zaznał dotychczas smaku porażki.

Piłkarze z Aleksandrowa Łódzkiego awans do BetClic 3. ligi wywalczyli w kapitalnym stylu, notując 16 wygranych i remis w rundzie wiosennej czwartoligowych zmagań. Bieżący sezon drużyna Sokoła rozpoczęła od zwycięstwa nad Mławianką Mława i trzech remisów. Tym samym drużyna gospodarza przed bezpośrednim starciem z bełchatowianami miała na swoim koncie o dwa oczka więcej od drużyny z naszego miasta.

Statystyki statystykami, a życie życiem. Na boisku zdecydowanie lepsi w sobotę 24 sierpnia byli Biało-Zielono-Czarni, którzy już do przerwy wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Na 1:0 w 9. minucie spotkania trafił Artur Golański, który popisał się ładnym uderzeniem z piętnastu metrów. Na 2:0 podwyższył Łukasz Wroński, który w 35. minucie najlepiej odnalazł się w zamieszaniu, jakie powstało w polu karnym Sokoła po wstrzeleniu piłki przez Golańskiego, i skierował piłkę do siatki rywali.

Po przerwie zawodnicy z Aleksandrowa Łódzkiego starali się zdobyć kontaktową bramkę, angażując większą liczbę graczy do ofensywnych poczynań, za co zostali skarceni w 65. minucie przez Oliwiera Niklasa, który pojawił się na boisku w roli jokera i dał GKS-owi prowadzenie 3:0. Pół godziny później okazało się, że było to ostatnie trafienie w potyczce Sokoła z bełchatowianami, którzy zakończyli imponującą serię meczów bez porażki rywala i dopisali do swojego konta drugi komplet punktów w sezonie 2024/2025.

Sokół Aleksandrów Łódzki – GKS Bełchatów 0:3 (0:2)
Bramki: Golański (9'), Wroński (35'), Niklas (65').

Wyjściowy skład GKS-u: Tomkiel – Szymorek, Czerech, Bartosiński, Sarnik – Napolov, Nowakowski, Golański, Wroński – Gryszkiewicz, Bartosiak.

W 6. kolejce BetClic 3. Ligi drużyna GKS-u Bełchatów podejmie na własnym boisku zespół ŁKS-u Łomża, a pojedynek ten zaplanowano na godzinę 17:00 w sobotę 31 sierpnia.