BetClic 3. Liga: GKS Bełchatów rozstrzelany przez „Wojskowych”

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK GKS Bełchatów via @GKSBelchatow_ on X.com

BetClic 3. Liga: GKS Bełchatów rozstrzelany przez „Wojskowych” - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK GKS Bełchatów via @GKSBelchatow_ on X.com

SportW środowe popołudnie zespół GKS-u Bełchatów rozegrał zaległe spotkanie 7. kolejki sezonu 2024/2025 BetClic 3. Ligi. Jakim wynikiem zakończyła się wyjazdowa konfrontacja z Legią II Warszawa?

Po serii trzech zwycięstw drużyna GKS-u Bełchatów zdobyła zaledwie jedno oczko w spotkaniach z Unią Skierniewickie (1:2) oraz Polonią Lidzbark Warmiński (3:3). Jednak wygrana w środowym starciu z Legią II Warszawa pozwoliłaby podopiecznym Artura Derbina zrównać się punktami ze stołecznym rywalem oraz Wisłą II Płock i awansować z dziesiątej na siódmą pozycję w tabeli grupy pierwszej BetClic 3. Ligi. W poprzednim sezonie zespoły podzieliły się punktami, wygrywając mecze rozgrywane na własnym boisku. GKS przegrał na wyjeździe aż 0:6, żeby następnie wygrać u siebie po zaciętym boju (3:2). Jak było tym razem?

Niestety doszło do powtórki z rozrywki! Już w piątej minucie premierowej odsłony wynik otworzył znany z ekstraklasowych boisk Mateusz Możdżeń, a chwilę później prowadzenie „Wojskowych” podwyższył Jakub Jędrasik. W 18. minucie kontaktowego gola dla „Brunatnych” zdobył Patryk Pytlewski, ale już siedem minut później było 1:3, bo na listę strzelców wpisał się Adam Ryczkowski, kolejny gracz z ekstraklasową przeszłością.

W drugiej połowie środowego spotkania aż tyle pod obiema bramkami się nie działo, a jedynego gola w tej części gry zdobył Mateusz Możdżeń, który ustalił końcowy wynik na 1:4, patrząc z perspektywy piłkarzy z naszego miasta. Tym samym czwarta porażka podopiecznych Artura Derbina w sezonie 2024/2025 stała się faktem.

Legia II Warszawa – PGE GiEK GKS Bełchatów 4:1 (3:1)
1-0: 5' Mateusz Możdżeń
2-0: 7' Jakub Jędrasik
2-1: 18' Patryk Pytlewski
3-1: 25' Adam Ryczkowski
4-1: 71' Mateusz Możdżeń

Legia II: 1. Gabriel Kobylak, 2. Jan Leszczyński, 3. Viktor Karolak (46' 16. Patryk Konik), 4. Adam Mesjasz, 6. Jakub Adkonis (64' 32. Jakub Kisiel), 7. Jakub Jędrasik, 8. Maciej Saletra, 11. Adam Ryczkowski, 14. Mateusz Mozdżeń, 20. Oliwier Olewiński (86' 5. Rafał Boczoń), 27. Mateusz Szczepaniak (64' 21. Jakub Zbróg).
GKS Bełchatów: 78. Kassyanowicz, 18. Sarnik, 5. Nowakowski, 4. Czerech, 16. Grzelak, 33. Wysiński (71' 10. Gryszkiewicz), 8. Golański, 24. Pytlewski (88' 3. Sewerynek), 17. Napołow (77' 30' Wroński), 9. Kwaczreliszwili (77' 21. Niklas), 7. Bartosiak (77' 11. Woźniakowski).

Następny mecz GKS-u Bełchatów odbędzie się w niedzielę 29 września o godzinie 16:00 na stadionie przy Sportowej 3, gdzie zawita Lechia Tomaszów Mazowiecki, która zajmuje obecnie dwunastą pozycję w tabeli.