BetClic 3. Liga: GKS Bełchatów pokonuje lidera i pnie się w górę tabeli!

Autor: | Zdjęcie: Rafał Kurek

BetClic 3. Liga: GKS Bełchatów pokonuje lidera i pnie się w górę tabeli! - Zdjęcie główne

foto Rafał Kurek

Sport W sobotnie popołudnie piłkarze GKS-u Bełchatów podejmowali na własnym stadionie drużynę ŁKS-u Łomża. Jakim wynikiem zakończyło się starcie „Brunatnych” z czołowym zespołem grupy pierwszej BetClic 3. Ligi 2024/2025?

Konfrontacja bełchatowian z łomżanami okrzyknięta została jednym z hitów 6. kolejki trzecioligowych rozgrywek i trudno się temu dziwić. Podopieczni Artura Derbina z każdym tygodniem grają lepszą piłkę, a łomżanie byli na czele tabeli przed rozpoczęciem bieżącej serii gier.

W poprzednim sezonie bilans bezpośrednich spotkań był w zasadzie remisowy, bo zespoły podzieliły się zwycięstwami, wygrywając spotkania na własnym boisku. W rundzie jesiennej Biało-Zielono-Czarni wygrali u siebie aż 5:1, żeby wiosną przegrać na terenie rywala 0:3. Jak było w sobotę 31 sierpnia?

W pierwszej połowie nie zanosiło się na bramki, aż przyszła 42. minuta, kiedy to rzut karny na gola dla bełchatowian zamienił Bartłomiej Bartosiak. Jedenastka została podyktowana za zagranie ręką defensora ŁKS-u, który w ten nieprzepisowy sposób zablokował uderzenie Artura Golańskiego.

Na 2:0 w drugiej połowie podwyższył strzelec pierwszego gola. Tym razem Bartosiak świetnie odnalazł się w polu karnym i wykończył kontratak wyprowadzony lewą stroną boiska przez Serhieja Napolova. Trafienie z 62. minuty okazało się ostatnim tego dnia na GIEKSA Arenie.

Tym samym GKS Bełchatów pod wodzą Artura Derbina odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu i to bez straty gola! Dobra organizacja gry w defensywnie to znak rozpoznawczy ekip obecnego trenera bełchatowian, więc to akurat nie dziwi. Cieszy, że „Brunatni” odpalili też w ofensywie i zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów na koncie.

GKS Bełchatów – ŁKS Łomża 2:0 (1:0)
Bramki: Bartosiak (42' – karny, 62')

Skład GKS-u: Tomkiel – Szymorek, Czerech, Bartosiński, Sarnik – Napolov, Nowakowski, Golański, Wroński – Gryszkiewicz, Bartosiak.

W 7. kolejce GKS Bełchatów zmierzy się na wyjeździe z Legią II Warszawa, ale ze względu na przerwę reprezentacyjną i występy piłkarzy ze stolicy w juniorskich reprezentacjach Polski, spotkanie to zostało przełożone na środę 25 września. To oznacza, że najbliższy mecz „Brunatnych” rozegrany zostanie na GIEKSA Arenie w sobotę 14 września. Początek spotkania z Unią Skierniewice o godzinie 17:00.