BetClic 3. Liga: GKS Bełchatów pokonał Wartę Sieradz po trafieniu jokera

Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK GKS Bełchatów via @GKSBelchatow_ on X.com

BetClic 3. Liga: GKS Bełchatów pokonał Wartę Sieradz po trafieniu jokera - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK GKS Bełchatów via @GKSBelchatow_ on X.com

SportJednym z hitów 12. kolejki BetClic 3. Ligi było sobotnie starcie PGE GiEK GKS-u Bełchatów z Wartą Sieradz. Jakim wynikiem zakończyło się spotkanie rozgrywane na stadionie przy Sportowej 3?

Tylko pięć punktów z piętnastu możliwych zdobyli podopieczni Artura Derbina w ostatnich kolejkach, co było wynikiem znacznie poniżej oczekiwań. Szansą na choć częściowe zmazanie tej plamy była sobotnia konfrontacja z Wartą Sieradz. Po jedenastu seriach gier rywal bełchatowian zajmował czwarte miejsce w tabeli i miał na koncie o pięć oczek więcej od „Brunatnych”.

W ocenie analityków firm bukmacherskich Biało-Zielono-Czarni byli minimalnym faworytem pojedynku z Wartą. Za drużyną z naszego miasta przemawiał również wynik z poprzedniego sezonu, kiedy to piłkarze z Bełchatowa wygrali na GIEKSA Arenie 3:2 po bramkach Bartłomieja Batosiaka, Łukasz Wrońskiego i Mateusza Szymorka.

W pierwszej połowie sobotniej konfrontacji kibice zgromadzeni na stadionie przy Sportowej 3 nie zobaczyli nawet jednej bramki, w drugiej odsłonie było pod tym względem lepiej. Niewiele lepiej, ale lepiej.

W 71. minucie wynik spotkania otworzył Patryk Pytlewski, który dopadł do piłki odbitej przez golkipera przyjezdnych po mocnym uderzeniu Serhija Napolova i skierował ją do siatki. Dla gracza sprowadzonego do klubu we wrześniu to już czwarte trafienie w zaledwie piątym występie w barwach „Brunatnych”.

Jak okazało się 25 minut później, był to jedyny gol w konfrontacji GKS-u z Wartą, choć w czwartej minucie doliczonego czasu gry najpierw Gryszkiewicz nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, a chwilę później zawodnik z Sieradza uderzył w poprzeczkę.

Sobotnie zwycięstwo jest piątym triumfem ekipy trenera Derbina w sezonie 2024/2025 na trzeciligowych boiskach i przynajmniej na chwilę pozwoli drużynie z Bełchatowa awansować na piątą pozycję w tabeli.

PGE GiEK GKS Bełchatów – Warta Sieradz 1:0 (0:0)
1-0: Patryk Pytlewski (71')

W 13. kolejce grupy pierwszej rozgrywek BetClic 3. Ligi drużyna GKS-u Bełchatów zagra na wyjeździe z Pelikanem Łowicz. Spotkanie to odbędzie się niedzielę 20 października, pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi w samo południe. Powrót na GIEKSA Arenę w sobotę 26 października podczas meczu z Bronią Radom, którego początek zaplanowano na godzinę 15:00.