BetClic 3 Liga: Falstart GKS-u Bełchatów podczas domowej premiery

Autor: | Zdjęcie: Rafał Kurek

BetClic 3 Liga: Falstart GKS-u Bełchatów podczas domowej premiery - Zdjęcie główne

foto Rafał Kurek

Sport W niedzielne popołudnie GKS Bełchatów podejmował Victorię Sulejówek w meczu 2. kolejki sezonu 2024/2025 rozgrywek w grupie pierwszej BetClic 3. Ligi. Jak wypadali podopieczni Artura Derbina w premierowym starciu przed własną publicznością?

Podopieczni Artura Derbina nowe rozgrywki rozpoczęli od bezbramkowego remisu z Mławianką w Mławie, co było niemiłą niespodzianką, ale w pewien sposób usprawiedliwioną, bo bełchatowski zespół przeszedł latem gruntowną przebudowę, więc na starcie sezonu trudno oczekiwać od niego samych zwycięstw, zwłaszcza w pojedynkach wyjazdowych.

Pierwszej wygranej oczekiwano jednak w niedzielne popołudnie, kiedy to przy Sportowej 3 zameldowała się Victoria Sulejówek. Zespół skazywany na walkę o utrzymanie, ale też szalenie ambitny, co pokazały bezpośrednie pojedynki z „Brunatnymi” już w poprzednim sezonie. GKS nie był w stanie wygrać z ekipą z Mazowsza ani u siebie (1:1), ani na wyjeździe (0:1). Jak skończyło się trzecie podejście?

Powiedzenie „do trzech razy sztuka” niestety nie znalazło w tym wypadku zastosowania. Pierwsza połowa zakończyła się jednobrakowym zwycięstwem zespołu gości (0:1), który objął prowadzenie w 38. minucie po golu Rafała Dębskiego. Bramka padła bezpośrednio po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W drugiej połowie Biało-Zielono-Czarni dążyli do odrobienia strat, ale niewiele z tych starań wynikało. W 73. minucie było już 0:2. Na listę strzelców wpisał się Konrad Rudnicki, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Jakuba Bartosińskiego. Stoper bełchatowian został poniekąd wsadzony na minę przez bramkarza, ale sam również powinien zachować się lepiej po otrzymaniu podania od golkipera.

„Brunatni” walczyli do końca i w 85. minucie zdołali zdobyć honorową bramkę. Na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Bartosiak, który został obsłużony prostopadłym podaniem bodajże przez Artura Golańskiego (ten przed kluczowym zagraniem zagrał na wyprzedzenie odzyskał piłkę w środku pola), a następnie na raty pokonał bramkarza przyjezdnych. Na zdobycie drugiej, wyrównującej bramki zabrakło już bełchatowianom czasu.

GKS Bełchatów – Victoria Sulejówek 1:2 (0:1)
Bramki: Bartosiak (35') - Dębski (38'), Rudnicki (73')

Skład GKS-u: Tomkiel – Grzelak, Czerech, Bartosiński, Sarnik – Napolov, Golański, Wysiński, Wroński – Bartosiński, Gryszkiewicz.

W 3. kolejce BetCris 3. Ligi 2024/2025 piłkarze GKS-u Bełchatów zagrają w sobotę 17 sierpnia z Wigrami w Suwałkach. Powrót na GIEKSA Arenę w środę 21 sierpnia, kiedy to dojdzie do konfrontacji  z Jagiellonią II Białystok.