Świetny występ zawodników z naszego miasta. Posypały się medale i „życiówki”

Świetny występ zawodników z naszego miasta. Posypały się medale i „życiówki” - Zdjęcie główne
Zobacz
8
zdjęć

Sport Lekkoatleci z Bełchatowa kolejny raz pokazali się z najlepszej strony i z mistrzostw województwa wrócili z aż 7 medalami. Podczas zawodów padło również kilka „życiówek”. Kto wrócił do Bełchatowa ze złotymi i srebrnymi krążkami?

Zawodnicy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego pokazali, na co ich stać podczas Mistrzostw Województwa Łódzkiego U16, które odbyły się 2 czerwca na stadionie RKS w Łodzi. Sportowcy z Bełchatowa zdobyli aż 3 złote i 4 srebrne medale.

Złoto dla Alicji Morawiec i Oskara Starygi

Imponująco spisała się Alicja Morawiec, która wygrywając biegi na 100 metrów i 80 metrów przez płotki, stała się podwójną Mistrzynią Województwa. Zdecydowanie jej forma podczas tych zawodów dopisała.

Złoto wywalczył również Oskar Staryga, który triumfował w biegu na 300 metrów przez płotki. Oprócz tego zdobył też srebrny medal w biegu na 300 metrów.

Srebrne medale dla Adrianny Górny i sztafety 4x100m

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również Adrianna Górny, która zdobyła dwa srebrne medale. Pierwszy z nich wywalczyła w biegu na 80 metrów przez płotki, a drugi w wieloskoku.

Zawodniczki BKL zdobyły również srebrny medal w sztafecie 4x100m. W składzie drużyny znalazły się: Ola Jasińska, Alicja Morawiec, Alicja Sinkiewicz i Adrianna Górny, które wspólnie wywalczyły wicemistrzostwo województwa.

Znakomite występy innych zawodników BKL-u

Oprócz medali, wielu zawodników BKL-u ustanowiło również rekordy życiowe. Ola Jasińska pobiła swój rekord w biegu na 100 metrów, a Michał Przybylski i Filip Matejczyk „życiówki” wywalczyli w biegu na 600 metrów.

Dobrze spisali się również pozostali zawodnicy BKL-u. Alicja Sinkiewicz zajęła czwarte miejsce w biegu na 300 metrów przez płotki, a Daria Sidorowicz była dwunasta w skoku w dal.

W kategorii U14 Natalia Cybułka ustanowiła rekord życiowy na 200 metrów, a Łukasz Jasiński zadebiutował w oficjalnych zawodach na 100 metrów i uzyskał bardzo dobry czas 11,27 sek. Alicja Bukowy pobiła rekord życiowy na 100 metrów, a Nikodem Dymiński wygrał rywalizację na 200 metrów w kategorii U18.