Reklama

Reklama

Spektakl "Ony"

Opublikowano: czw, 19 paź 2017 16:00
Autor:

Spektakl "Ony" - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Reklama

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl, pt. „Ony” w wykonaniu grupy BAT – PKP, który odbędzie się 19 października o godzinie 18:00, w ramach XXIII Jesiennych Spotkań Teatralnych z BAT-em.

Dojrzewanie. Jeden z ważniejszych etapów życia. Barwny, widowiskowy, pouczający. Ciekawy na tyle, że stał się przedmiotem zainteresowania młodych aktorów. Kto jak kto, ale młodzież o dojrzewaniu wie sporo!
Spektakl grupy BAT-PKP, pt. „Ony” to taka nie-bajka dla dorosłej młodzieży. Niezwykle prosta metafora dojrzewania, swoistego przejścia ze świata dziecięcego w dojrzałość i starość. Tytułowy Ony to nie do końca on. To też nie ona. Ani ono, bo przecież przestaje być dzieckiem. To ktoś niedookreślony – porzucony, zagubiony. Widz poznaje postać Onego podczas spektaklu. Tu i teraz. Bohater stopniowo dorasta do uczciwego spojrzenia na siebie i otaczający go świat. Na swej drodze spotyka różne postaci, które dookreślają świat rzeczywisty przepuszczony przez naiwną i dziecięcą optykę. Tułaczka Onego trwa aż do przemiany w starca. Po drodze spotka całą galerię baśniowych postaci, które wpływają na jego wybory i postrzeganie rzeczy.
Spektakl powstał w oparciu o sztukę Marty Guśniowskiej, pt. "Ony".

Wstęp wolny.

Na scenie zagra Grupa Teatralna BAT-PKP
W tytułowej roli Onego – Jakub Jasica
Reżyseria – Katarzyna Pawłowska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.