Reklama

Reklama

Mentzen zaprezentował w Bełchatowie lidera listy do sejmu: „W PiS chcieliby mieć takiego kandydata” [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sławomir Mentzen, prezes partii Nowa Nadzieja, wchodzącej w skład Konfederacji, spotkał się z bełchatowianami w hotelu Wodnik. Głównym celem wydarzenia było ogłoszenie lidera listy do sejmu w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Reklama

W sobotę, 4 lutego przedstawiciele i sympatycy Konfederacji zebrali się, aby zagłosować w wewnętrznych wyborach na kandydata, który stanie na czele listy w okręgu piotrkowskim. Kilkaset osób zjawiło się w sali konferencyjnej hotelu „Wodnik”. Wybór był czysto formalny, ponieważ kandydat był jeden. Tym samym ponownie „jedynką” w okręgu został Patryk Marjan, będący prezesem lokalnych struktur Nowej Nadziei.

 
Ogłoszenie wyników poprzedziły przemówienia. Podczas swoich wystąpień, politycy Konfederacji poruszali sprawy związane z bieżącymi zagadnieniami ustrojowymi i społecznymi. Podkreślali swoje założenia programowe oparte na prostym systemie podatkowym, odejściu od polityki socjalnej państwa i ograniczeniu biurokracji. Poruszono również tematy związane z okresem pandemii, w którym wg przemawiających łamane było nagminnie prawo przedsiębiorców i obywateli. Politycy krytykowali również unijne dążenia do zero-emisyjności, upatrując w nich głównych problemów przyszłości miast takich jak Bełchatów.

Po ogłoszeniu wyników Marjan wystąpił w charakterystycznej czapce z daszkiem, nawiązując tym samym do wizerunku Donalda Trumpa w trakcie kampanii w USA.

- Pamiętam, gdy w amerykańskiej telewizji jeden z komentatorów powiedział, że wybory wygra Donald Trump, wszyscy zaczęli się śmiać. Uważali to za niemożliwe, a jak się skończyło, wszyscy wiemy. Chcę zrobić to samo co Trump, bo też słyszę ten śmiech konkurentów politycznych u nas w regionie – wyjaśniał Patryk Marjan.

Sławomir Mentzen, rekomendując kandydaturę bełchatowianina mówił:

- Bardzo wierzymy w Patryka Marjana. Miał świetne wyniki w poprzednich wyborach. W 2018 zyskał najwyższy wynik procentowy pośród kandydatów naszej partii, a w ostatnich wyborach parlamentarnych zebrał więcej głosów niż lokalna posłanka obecnego rządu. Jest nową nadzieją naszej Nowej Nadziei. W PiS chcieliby mieć takiego kandydata, bo to bardzo zdolny człowiek. Ale on ma swoje przekonania i ideały i one są zupełnie niezgodne, z tym co mówi obecny rząd.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy