Reklama

Reklama

Skrzyżowanie Sienkiewicza ze Słoneczną już przejezdne

Opublikowano: czw, 24 sie 2017 13:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od 23 sierpnia ulica Słoneczna jest już przejezdna. Drogowcy zakończyli przebudowę skrzyżowania tej ulicy z Sienkiewicza i tym samym, zgodnie z założonym harmonogramem, sygnalizacja świetlna w tym rejonie już działa.

Reklama

Prace rozpoczęły się w połowie czerwca. Wówczas z ruchu całkowicie został wyłączony odcinek ulicy Słonecznej do wysokości Pszenicznej. Najpierw w obrębie ulic i skrzyżowania wykonano szereg prac ziemnych w infrastrukturze wodociągowej, przebudowano linie telekomunikacyjne i elektryczne. Z początkiem sierpnia drogowcy przystąpili do prac nad nawierzchnią skrzyżowania i częścią ulicy Słonecznej.

W tej chwili skrzyżowanie, zlokalizowane przy Szkole Podstawowej nr 3 zdecydowanie zyskało na bezpieczeństwie. Przypomnijmy dotychczas w tym miejscu funkcjonował jedynie znak pulsacyjny informujący o tym, że z przejścia korzystają dzieci. Skrzyżowanie było wąskie, wyjeżdżając z osiedla Olsztyńskiego z bardzo ograniczoną widocznością, teraz ulicę Słoneczną w obrębie skrzyżowania poszerzono wydzielając odrębne pasy dla lewo- i prawoskrętów.

Na tym jedna nie koniec inwestycji, bo prace na Olsztyńskim potrwają jeszcze kilka miesięcy dłużej. Na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Mazowieckiej, do grudnia tego roku powstaną chodniki i droga rowerowa.

Łącznie inwestycja ma kosztować nieco ponad 1 mln 300 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

    Ja

    jeszcze niech wydzielą miejsca parkingowe przy tej szkole.