Reklama

Skasował znak na Wojska Polskiego. Emerytowany policjant i mieszkańcy zatrzymali pijanego kierowcę

Opublikowano:
Autor:

Skasował znak na Wojska Polskiego. Emerytowany policjant i mieszkańcy zatrzymali pijanego kierowcę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Bełchatowa po raz kolejny udowodnili, że obywatelska postawa nie jest im obca i zależy im na bezpieczeństwie na miejskich drogach. Po raz kolejny doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. 28 -latek, który "wydmuchał" 2 promile stracił już prawo jazdy, grożą mu nawet 2 lata więzienia.

Informacje o ujęciu nietrzeźwego, dyspozytor policji odebrał w nocy 26 stycznia, około godziny 01:00. Okazało się, że mężczyzna jadący ulicą Wojska Polskiego uderzył w znak drogowy, a następnie zatrzymał się na poboczu. Na sytuację zareagowała trójka świadków, w tym emerytowany policjant. Gdy zauważyli, że mężczyzna jest pijany, niezwłocznie odebrali mu kluczyki i zadzwonili na policję.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, policjanci zbadali trzeźwość kierowcy. Okazało się, że ma on w organizmie ponad 2 promile. Za prowadzenie "na podwójnym gazie" grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Bełchatów na swojej stronie pochwaliło przykładnych obywateli. Mamy nadzieję, że dzięki postawie mieszkańców uda się pozbyć pijanych kierowców z bełchatowskich dróg.

- Mieszkańcy powiatu bełchatowskiego wykazali się czujnością i poczuciem praworządności. Widząc zagrożenie, natychmiast zareagowali. Dzięki takim wzorowym postawom dbamy o bezpieczeństwo na drogach. Eliminowanie z naszych dróg potencjalnych zabójców jest priorytetem. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji. Mundurowi apelują! Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał! - piszą policjanci, na stronie KPP Bełchatów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE